Architektura
ARCHITEKTURA

Domy na wodzie już były. Czas na biuro

  • Komentarze

Pływający dom, czy biurowiec?

Pływający dom, czy biurowiec? Konkurs architektoniczny na projekt modułowego budynku

Fot: www.bargework.com
  • Pływający dom, czy biurowiec?
  • Konkurs architektoniczny na projekt pływającego biura - komercyjnej wersji domu na wodzie

Czy już wkrótce powstanie pierwsze w Polsce biuro na wodzie? Modułową bryłę takiego pływającego obiektu mają zaprojektować uczestnicy konkursu architektonicznego Bargework – biuro na wodzie

To z pewnością nie będzie zwykłe biuro. Zadaniem uczestników konkursu architektonicznego jest przygotowanie projektu budynku, który będzie przyjazny środowisku,  energooszczędny i zrealizowany przy wykorzystaniu nowych technologii. Lekka bryła budynku biurowego powinna być osadzona na betonowym pontonie. Tak zbudowany jest słynny dom na wodzie we Wrocławiu – pierwsza tego rodzaju realizacja w Polsce, która przetarła szlaki kolejnym inwestorom.

Ponton to tak naprawdę specjalny system pływający; w betonowej płycie zatapiany jest styropian. Takie rozwiązanie nadaje pływającemu budynkowi stabilność i trwałość, a przy tym ogranicza problemy związane z eksploatacją.
Jak będzie wyglądać pływające biuro? O tym zadecydują uczestnicy konkursu architektonicznego, ale niektóre elementy są już  pewne.  Projektując bryłę budynku, będą musieli pamiętać o wykorzystaniu produktów z oferty partnerów technologicznych przedsięwzięcia (firmy Aluprof, Drutex, Fakro, Somfy, Soudal).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 20000 zł, a pięć innych projektów - wyróżnienia po 1000 zł. Prace konkursowe można zgłaszać do 4 maja 2014 za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: www.bargework.com.
Wyniki zostaną ogłoszone 23 maja 2014 – najlepsze prace konkursowe pokażemy w Archiramie.

Więcej informacji na: www.bargework.com

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: www.bargework.com
Data publikacji: 20.03.2014 11:42
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.