Architektura
ARCHITEKTURA
Stdion Narodowy

Dookoła Stadionu Narodowego. Jak zmienia się okolica Narodowego?

 • Komentarze

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Stadion Narodowy jest już gotowy, a co z terenem wokół niego? Euro2012 zbliża się coraz szybciej, a prace wokół niego wciąż trwają.

Sadzone są drzewa i budowane alejki. Jak pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa” robotnicy firm IDS Bud i STD Nasiłkowski dwoją się i troją, żeby zdążyć do końca kwietnia. Trochę im jeszcze zostało, bo muszą opanować kilkanaście hektarów wokół Stadionu Narodowego.

>>Stadion Narodowy na podłodze w łazience? Czemu nie

Na razie teren wokół stadionu jest otoczony szczelnym płotem i trudno dojrzeć co tam się dzieje. Warto tylko przypomnieć, że po ogłoszeniu informacji o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 plany zagospodarowania okolic Narodowego były bardzo ambitne. Mówiło się o miasteczku prasowym z prawdziwego zdarzenia i kompleksie handlowo – usługowym. Miał być też hotel. Ale tych planów póki co, nikt nie zrealizował.

Dziś ciągle jest tam plac budowy. Wewnątrz placu nie zbudowano miasteczka mediowego ani hotelu. Gazeta ustaliła, że na terenach dawnego bazaru Europa udało się zasadzić 432 drzewa. Do tego pojawiło się około kilkudziesięciu tysięcy krzewów i innych sadzonek. Pozostały jeszcze stragany będące resztką dawnego jarmarku działające przy ulicy Zamojskiego. Wizytówką stadionu na pewno się nie staną, ale usunąć ich nie można, bo stoją na prywatnym terenie.

>>Stadion Narodowy walczy o miano najlepszego na świecie

przeczytaj rowniez
 • Forum Autodesk 2014 – Dotknij Innowacji na Stadionie Narodowym w Warszawie
  Forum Autodesk 2014 – Dotknij Innowacji na Stadionie Narodowym w Warszawie

  We wtorek 4 listopada na  Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się jedno z największych wydarzeń  branżowych - Forum Autodesk 2014 - Dotknij Innowacji. Zaprezentowano m.in. jak przyspieszyć tworzenie wizualizacji architektonicznych. Specjaliści przedstawili również innowacje w nowoczesnej technologii projektowania BIM, która jest uważana za przyszłość branży budowlanej więcej

 • Forum Autodesk 2014 – Dotknij Innowacji. Zdobądź doświadczenie w komputerowym wspomaganiu projektowania
  Forum Autodesk 2014 – Dotknij Innowacji. Zdobądź doświadczenie w komputerowym wspomaganiu projektowania

  Architekturze współczesnej ciężko byłoby zaistnieć bez specjalistycznego oprogramowania 2D i 3D. Światowym liderem w tej dziedzinie jest znany architektom i inżynierom Autodesk. Firma ma w swojej ofercie komplet programów do projektowania budynków, instalacji, gier i wielu innych. Chcąc promować nowości, firma co jakiś czas organizuje specjalne warsztaty dla projektantów. W tym roku odbędą się one 4 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie więcej

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 26.04.2012 14:07
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.