archirama.pl

Dookoła Stadionu Narodowego. Jak zmienia się okolica Narodowego?

Stadion Narodowy jest już gotowy, a co z terenem wokół niego? Euro2012 zbliża się coraz szybciej, a prace wokół niego wciąż trwają.

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Sadzone są drzewa i budowane alejki. Jak pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa” robotnicy firm IDS Bud i STD Nasiłkowski dwoją się i troją, żeby zdążyć do końca kwietnia. Trochę im jeszcze zostało, bo muszą opanować kilkanaście hektarów wokół Stadionu Narodowego.

>>Stadion Narodowy na podłodze w łazience? Czemu nie

Na razie teren wokół stadionu jest otoczony szczelnym płotem i trudno dojrzeć co tam się dzieje. Warto tylko przypomnieć, że po ogłoszeniu informacji o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 plany zagospodarowania okolic Narodowego były bardzo ambitne. Mówiło się o miasteczku prasowym z prawdziwego zdarzenia i kompleksie handlowo – usługowym. Miał być też hotel. Ale tych planów póki co, nikt nie zrealizował.

Dziś ciągle jest tam plac budowy. Wewnątrz placu nie zbudowano miasteczka mediowego ani hotelu. Gazeta ustaliła, że na terenach dawnego bazaru Europa udało się zasadzić 432 drzewa. Do tego pojawiło się około kilkudziesięciu tysięcy krzewów i innych sadzonek. Pozostały jeszcze stragany będące resztką dawnego jarmarku działające przy ulicy Zamojskiego. Wizytówką stadionu na pewno się nie staną, ale usunąć ich nie można, bo stoją na prywatnym terenie.

>>Stadion Narodowy walczy o miano najlepszego na świecie

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 26.04.2012 14:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!