archirama.pl

Drapacz chmur dla rowerów. Konkurs architektoniczny

Konkurs architektoniczny na projekt welodromu w Toronto – Sky Velodrome

Drapacz chmur z welodromem na szczycie. Konkurs architektoniczny

Konkurs architektoniczny na projekt podniebnego welodromu. Sky Velodrome - Toronto City

Fot: www.superskyscrapers.com

Platforma SuperSkyScrapers ogłosiła międzynarodowy konkurs na nietypową przestrzeń dla rowerzystów. Sky Velodrome, umieszczony na szczycie drapacza chmur, ma dawać cyklistom nie tylko dostęp do świeżego powietrza i wygodnych torów rowerowych, ale też eksponować widok na współczesną architekturę Toronto.

Oprócz efektownej bryły, o ocenie projektów decydować ma też aspekt zrównoważonego rozwoju. Nowy drapacz chmur powinien wywierać jak najmniej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Pondadto, niezależnie od ekologii, projektanci powinni brać pod uwagę także kwestie społeczne, kulturowe i gospodarcze związane z budową drapacza chmur.

W konkursie architektonicznym mogą brać udział zawodowi projektanci i studenci kierunków projektowych, indywidualnie lub zespołowo.
Udział w konkursie wymaga wniesienia opłaty rejestracyjnej w wysokości 70-100 dolarów; wysokość opłaty związana jest z terminem zgłoszenia.
Prace nadsyłać można do 27 lutego 2015, zaś wyniki konkursu architektonicznego zostaną ogłoszone 24 marca 2015.
Na laureatów pierwszej nagrody czeka 3000 dolarów, za miejsce II projektanci otrzymają 1200, a za III 800 dolarów.
Więcej informacji na stronie: www.superskyscrapers.com

Autor: KZ
Zdjęcia: www.superskyscrapers.com
Data publikacji: 5.01.2015 15:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!