Architektura
ARCHITEKTURA
Remont Dworca głównego we Wrocławiu

Dworzec Główny we Wrocławiu. Remont prawie skończony

  • Komentarze

Dworzec Wrocław secesyjne kasy

Na dworzec Główny we Wrocławiu wrócą secesyjne kasy

Fot: PKP

Dworzec Główny we Wrocławiu przed Euro 2012 prawie skończony. Hala dworca odzyska do końca maja dawny blask. Zabraknie tylko sklepów i restauracji.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław” remont dworca Głównego we Wrocławiu jest na finiszu. Gotowe jest nowe zadaszenie, a w holu pojawiła się granitowa posadzka. Pojawiły się tez odrestaurowane secesyjne kasy. Wnętrze zabytkowego wrocławskiego dworca z każdym dniem zyskuje nowe oblicze. Gotowe są nie tylko okienka kasowe. Działają już ruchome schody prowadzące do pasażu handlowego. Architektoniczne oblicze dworca zmienia się z każdym dniem remontu.

Na Euro 2012 będzie działać wszystkie 18 kas. Czynne będą dworcowe toalety i windy – będzie ich 11. Gazeta pisze też o tym, że najwięcej pracy pozostaje wciąż na peronie trzecim, który nadal przypomina rozkopany plac budowy. Natomiast uporządkowano przed dworcem od strony ul. Piłsudskiego. Z usypanej ziemi powstały tam wyspy zieleni. Został na nich założony trawnik. Rozpoczęło się też sadzenie drzew.

>>Dworce przed Euro 2012. Nowy Dworzec Warszawa Stadion w starym stylu

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: PKP
Data publikacji: 8.05.2012 10:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.