archirama.pl

DWORZEC PKP W KATOWICACH. KATOWICKI DWORZEC BLISKO OTWARCIA

Dworzec PKP w Katowicach zbliża się do otwarcia. Na dworcu głównym w Katowicach trwają ostatnie prace. Gotowa jest hala dworca w Katowicach, działają kasy. Otwarcie dworca Katowice przewidziano na koniec października.

Dworzec PKP w Katowicach

Dworzec PKP w Katowicach blisko otwarcia. Na dworcu w Katowicach zakończono najważniejsze prace

Fot: www.pkp.com.pl

Dworzec PKP w Katowicach coraz bliżej otwarcia. Trwają ostatnie prace na budowie katowickiego dworca. Jeśli wszystko pójdzie dobrze dworzec zostanie otwarty na przełomie października i listopada. Wykonawcy uporali się już budową hali głównej dworca. Jeszcze w lipcu zostały ukończone elementy konstrukcyjne.

Wtedy też rozpoczęto montaż elewacji wokół głównego wejścia do dworcowej hali. Pojawił się napis Katowice witający podróżnych w stolicy Śląska. Do użytku oddane zostały konstrukcje wewnętrzne – ścianki i wszelkie niezbędne na dworcu instalacje. Zamontowano windy i ruchome schody a na podłogach pojawiła się posadzka. Od stron peronów zamontowano okna i drzwi.

DWORZEC PKP W KATOWICACH PRZEBUDOWA

Budowie nowego dworca w Katowicach towarzyszy – na wzór Krakowa - budowa okazałej galerii handlowej wraz z kinem. Katowicki dworzec PKP będzie elementem zintegrowanego węzła komunikacyjnego.

Zostanie połączony podziemnym tunelem z dworcem autobusowym i przystankami tramwajowymi. Na dworcu w Katowicach działają już kasy i tablice informacyjne do lokali usługowych zaczynają się wprowadzać ich właściciele.

>>Zobacz jak wyglądał dworzec w Katowicach

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.pkp.com.pl
Data publikacji: 7.09.2012 10:42

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!