„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA

Dziennik Zachodni: Katowice – Spodek już w nowych, jasnoszarych łuskach

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Spodek powoli nabiera nowych kolorów! Generalny wykonawca modernizacji jego elewacji, czyli Mostostal Warszawa, rozpoczął montaż nowych łusek

Ekipa remontowa usunęła już z pokrycia hali około 100 ton azbestu: ok. 30 tys. azbestowo- cementowych łusek (tyle płytek pokrywa Spodek) oraz płyty docieplające. Kolejne 10 tys. łusek do końca roku zniknie z elewacji lodowiska. Nowa elewacja Spodka jest zdecydowanie jaśniejsza niż ta, które pamiętamy sprzed remontu. Łuski są też wykonane z innego materiału.

Dotąd Spodek był pokryty łuskami cementowo-azbestowymi, nowe są natomiast aluminiowe. Ale tuż po wybudowaniu, hala miała właśnie taki kolor.

Jasnoszare płytki dostrzeżemy na fragmentach elewacji, pomiędzy siecią rusztowań, którymi nadal w całości pokryta jest hala. Wymiana elewacji to ostatni etap trwającej trzeci rok modernizacji Spodka. W 2009 roku zakończył się oszacowany na ok. 80 mln złotych remont wnętrz hali, przy tej okazji m.in. zwiększono pojemność widowni z 9 do 11 tys. miejsc.

czytaj całość >>>

przeczytaj rowniez
Źródło: Dziennik Zachodni
Autor: Justyna Przybytek - Dziennik Zachodni
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.07.2011 11:49
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.