Architektura

Dziś we Wrocławiu rusza kapsuła czasu, dzieła sztuki zostaną zamrożone na 100 lat!

Zazwyczaj kapsuły czasu to kule na szczycie wieży, gdzie umieszcza się dokumenty dla potomnych. Wrocław organizujący właśnie Europejski Kongres Kultury postanowił pójść o krok dalej. EKK wspólnie z Galerią Design organizują wystawę „Jutro nie umiera nigdy”. Obiekty z niej pochodzące zostaną zamknięte w kapsule czasu na okres stu lat. To testament sztuki z 2011 roku dedykowany ludziom z XXII wieku!

08
Wrzesień
2011
Jutro nie umiera nigdy
 • Jutro nie umiera nigdy
 • Jutro nie umiera nigdy

„Jutro nie umiera nigdy” to wystawa przygotowana specjalnie na Europejski Kongres Kultury

Fot: www.culturecongress.eu

Jutro nie umiera nigdy” to wystawa przygotowana specjalnie na Europejski Kongres Kultury. Jej przewrotny tytuł odnosi się do strategii „urządzania” przyszłości, wedle której „jutro” jest w zasięgu naszych możliwości, wynika z naszych świadomych lub mniej działań, jest wreszcie wyraźną fantazją, a tym samym diagnozą naszych aktualnych trosk i aspiracji.

Wystawa złożona zostanie z obiektów artystycznych i dizajnerskich wykonanych i przekazanych przez wybranych autorów. Kolekcja przedmiotów, zamkniętych po zakończeniu Kongresu ( listopad 2011) w kapsule czasu na okres stulecia, stanowić będzie testament początku drugiej dekady XXI wieku.

Przeczuwając kryzysy gospodarcze oraz technologiczną „zapadkę”, jak również aktualną tendencję DIY (ang. Do It Yourself, czyli „zrób to sam”) – organizatorzy wystawy zdecydowali się mówić językiem analogowym. Następnemu stuleciu przekażą wiarę w mechanikę, autorskie opracowanie tematu oraz rozpoznanie płynności potrzeb (również symbolicznych) i umowności teoretycznych modeli.

Wśród autorów prac zamkniętych w kapsule znajdują się: Richard Barbrook, Hubert Czerepok, Mariana Castillo Deball, Jarosław Hulbój, Paweł Jarodzki, Paweł Jasiewicz / Kompott, Szymon Kobylarz, Jerzy Kosałka, Bartosz Mucha, Kama Sokolnicka, THOMSON & CRAIGHEAD, Adam Witkowski.

info o wystawie:

Wernisaż wystawy „Jutro nie umiera nigdy” odbędzie się w Galerii Design - BWA Wrocław 8 września o godzinie 18.30.

Kapsuła czasu stanie tuż przy Hali Stulecia.

mise-en-scene: Hubert Czerepok

kuratorka: Katarzyna Roj

produkcja: Marta Kubik / BWA Wrocław

 

Więcej o wystawie czytaj na stronie Europejskiego Kongresu Kultury

Źródło: www.culturecongress.eu
Autor: red.
Zdjęcia: www.culturecongress.eu
Tagi: Europejski Kongres Kultury, europejski kongres kultury wrocław, hubert czerepok, jutro nie umiera nigdy, kongres kultury, wystawa, wystawa sztuki,
do góry
INNE WYDARZENIA
 • 15.07-18.09.2011
  Black and White. Niepoprawny komiks i animacja

  Black and White. Niepoprawny komiks i animacja

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3, Warszawa

  Wystawa „Black and White” prezentuje filmy animowane i komiksy, które łączy wspólna estetyka – to radykalnie uproszczony, czarno-biały rysunek. Podobnie prosty jest ich... więcej

 • 28.08-30.09.2011
  Wystawa - Tarnów. 1000 lat nowoczesności

  Wystawa - Tarnów. 1000 lat nowoczesności

  BWA w Tarnowie, Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4

  Wystawa „Tarnów. 1000 lat nowoczesności” podejmuje problematykę modernizmu, w jego specyficznym, prowincjonalnym wymiarze. Referuje intencje i marzenia XX-wiecznych... więcej

 • 08-11.09.2011
  Europejski Kongres Kultury 2011

  Europejski Kongres Kultury 2011

  Wrocław

  Cztery dni kultury non stop. Wystawy, koncerty, filmy, spektakle, spotkania. Ponad 300 artystów i czołowych intelektualistów z całego świata. W jednym mieście - we... więcej

KALENDARZ

Wrzesień 2011

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
pn. wt. śr. czw. pt. sob. nied.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.