Architektura
ARCHITEKTURA
Rusza budowa ekologicznego budynku projektu GS Architekci

Ekologiczna bryła wielorodzinnego budynku w Warszawie. Zobaczcie ile będą kosztować mieszkania w ekologicznym i energooszczędnym budynku

  • Komentarze

Ekologiczna bryła wielorodzinnego budynku w Warszawie. Zobaczcie ile będą kosztować mieszkania  w ekologicznym i energooszczędnym budynku
Fot: materiały prasowe
  • zr
  • zr

Bryła wielorodzinnego budynku Krasińskiego 41 w Warszawie to inwestycja wykorzystująca najnowsze możliwości związane z ekologicznym budownictwem. Jego architektura i zastosowane rozwiązania sprawiły, że został wybrany budynkiem demonstracyjnym projektu Miejski Budynek Jutra 2030. Nad jego koncepcją pracował sztab specjalistów. Zobaczcie ile kosztują mieszkania.

Bryła wielorodzinnego budynku zlokalizowana na terenie południowego Żoliborza przy ulicy Krasińskiego 41 to projekt, autorstwa GS Architekci. Nad koncepcją oraz zastosowanymi technikami pracowały także jednostki naukowe takie jak Instytut Techniki Budowlanej, Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom bryła będzie miała znacznie mniejszy wpływ na środowisko, a także zredukowane koszty eksploatacji mieszkań.

Bryła Krasińskiego 41 – budynkiem demonstracyjnym

Bryła Krasińskiego 41 została wybrana budynkiem demonstracyjnym projektu Miejski Budynek Jutra 2030 (MBJ2030). Oznacza to, że realizowana jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.  Wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się m.in.: energooszczędna wentylacja oraz solary pozyskujące energię promieniowania słonecznego do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W budynku zostanie także zainstalowany zbiornik wody deszczowej, służący do spłukiwania toalet oraz zraszania trawników. W bryle wykorzystano również rozwiązania ograniczające przenikanie i rozprzestrzenianie się dźwięków z otoczenia oraz wewnątrz budynku. Pozwoli to mieszkańcom zaoszczędzi około 25% kosztów eksploatacji w ciągu roku.

Bryła Krasińskiego 41 – ile kosztują mieszkania

Inwestycja realizowana przez firmę Fort Development to pięciokondygnacyjny budynek. Cena za mkw zamyka się przedziale od 7 do 10 tys. zł. Najdroższe mieszkania o wysokości przeszło 3 metrów z dużymi tarasami bądź balkonami i możliwością zainstalowania klimatyzacji ulokowane będą na najwyższej kondygnacji. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2014 roku.

 

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2013 18:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.