Architektura
ARCHITEKTURA

Newsweek: ESK 2016: San Sebastian będzie stolicą kultury razem z Wrocławiem

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Tydzień po Polakach Hiszpanie zdecydowali, które miasto będzię ich Europejską Stolica Kultury 2016. Wybór padł na San Sebastian leżące w Kraju Basków przy granicy z Francją. Wybór budzi wiele kontrowersji

Hiszpańskie ministerstwo kultury poinformowało, że San Sebastian, w Kraju Basków, zostało nominowane we wtorek do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. 180 - tysięczny San Sebastian będzie pełnić tę funkcję wraz z Wrocławiem. 

San Sebastian (w jęz. baskijskim Donostia) pokonało w rywalizacji inne hiszpańskie miasta: Burgos, Kordowę, Segowię, Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich i Saragossę.

Hiszpański dziennik "El Correo", informuje, że decyzję tę skrytykowali burmistrz Saragossy Juan Alberto Bellocha i były burmistrz Kordoby Joaquiny Rosy Aguilar Rivero. Stwierdzili, że decyzja jury była obarczona "politycznym bagażem".  - Minister kultury musi wyjaśnić, czemu wybrał San Sebastian na stolicę kultury - powiedziała rzeczniczka największego ugrupowania opozycyjnego - Partii Ludowej - Soraya Sáenz de Santamaria.

czytaj całość >>>

przeczytaj rowniez
Źródło: Newsweek
Autor: PAP
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.06.2011 12:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.