archirama.pl

Newsweek: ESK 2016: San Sebastian będzie stolicą kultury razem z Wrocławiem

Tydzień po Polakach Hiszpanie zdecydowali, które miasto będzię ich Europejską Stolica Kultury 2016. Wybór padł na San Sebastian leżące w Kraju Basków przy granicy z Francją. Wybór budzi wiele kontrowersji

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Hiszpańskie ministerstwo kultury poinformowało, że San Sebastian, w Kraju Basków, zostało nominowane we wtorek do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. 180 - tysięczny San Sebastian będzie pełnić tę funkcję wraz z Wrocławiem. 

San Sebastian (w jęz. baskijskim Donostia) pokonało w rywalizacji inne hiszpańskie miasta: Burgos, Kordowę, Segowię, Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich i Saragossę.

Hiszpański dziennik "El Correo", informuje, że decyzję tę skrytykowali burmistrz Saragossy Juan Alberto Bellocha i były burmistrz Kordoby Joaquiny Rosy Aguilar Rivero. Stwierdzili, że decyzja jury była obarczona "politycznym bagażem".  - Minister kultury musi wyjaśnić, czemu wybrał San Sebastian na stolicę kultury - powiedziała rzeczniczka największego ugrupowania opozycyjnego - Partii Ludowej - Soraya Sáenz de Santamaria.

czytaj całość >>>

Źródło: Newsweek
Autor: PAP
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.06.2011 12:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!