Architektura
ARCHITEKTURA
Euro 2012. Wycieczki po Polsce na Euro

Euro 2012 i wycieczka po Polsce. Co zobaczyć w Polsce podczas Euro 2012?

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Euro 2012 to nie tylko mecze na Stadionie Narodowym. Euro 2012 to także okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc i zabytków w Polsce – Gazeta.pl Podróże. Sprawdź, co kibice mogą zobaczyć na Euro 2012 w Polsce.

Portal przygotował dla kibiców przyjeżdżający na Euro 2012 kilka ciekawych propozycji miejsc wartych odwiedzenia w przerwach pomiędzy meczami Mistrzostw Europy. To dobra propozycja zwłaszcza dla kibiców, którzy na Euro 2012 zatrzymali się w Krakowie. Portal poleca wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.

Do Wieliczki warto pojechać na wycieczkę, bo to wyjątkowy zabytek figurujący na liści UNESCO. Kopalnia soli w Wieliczce jest najstarszą czynną kopalnią soli na świecie. Kopalnia w Wieliczce to 360 km korytarzy i 2040 komnat, z który trzeba zobaczyć te najwartościowsze, czyli 3,5 kilometra udostępnione zwiedzającym. Dla kibiców mieszkających bliżej Gdańska ciekawą propozycją może okazać się wycieczka szlakiem zamków krzyżackich.

Jak pisze portal w Polsce jest sporo miejscowości, w których do dziś stoją dobrze zachowane warownie i zamki pamiętające czasy krzyżaków na ziemiach polskich. Wycieczkę można zacząć od Torunia i jego unikalnej gotyckiej starówki. Oczywiście obowiązkowy punkt takiej wycieczki to zamek krzyżacki w Malborku. Największy w Europie kompleks zamkowo – klasztorny. Dla miłośników dzikiej przyrody portal proponuje wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Ojcowski Park Narodowy to perła Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Park to nie tylko głębokie na 100 m wąwozy, i wapienne skałki. Park obejmuje również 15-kilometrowy odcinek doliny Prądnika. Dla miłośników architektury w wyjątkowym miejscu w parku, na stromej skale stoi imponujący gotycko-renesansowy zamek Pieskowa Skała. Więcej na portalu Gazeta.pl Podróże

>>ZABYTKI POLSKA. Twierdza MODLIN, najdłuższy budynek Europy

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.06.2012 11:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.