Architektura
ARCHITEKTURA
Stadiony i infrastruktura na Euro 2012

Euro 2012: PGE Arena z połączeniem kolejowym. Jest peron

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Stadion PGE Arena coraz bardziej kompletny przed Euro 2012. Jest już gotowe połączenie kolejowe ze stadionem, działa peron przy gdańskim stadionie.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Gdańsk” na stadion PGE Arena już w poniedziałek ruszą pociągi. W końcu działa przystanek kolejowy Gdańsk Stadion Expo. Pierwsi kibice dojadą na stadion 3 maja podczas spotkania Legia – Lechia. Nowy przystanek kolejowy, znajdujący się kilka minut od piłkarskiej areny tuż obok siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich, może nie powala architekturą i stylem.

>>Dworce przed Euro 2012. Nowy Dworzec Warszawa Stadion w starym stylu

Peron to prosta platforma zbudowana z betonowych płyt i kostki brukowej. Na stacji brakuje elementów małej architektury, które mogłyby podkreślić charakter tego miejsca. Dworzec, z którego korzystać będą kibice podczas Euro 2012, jest prosty i funkcjonalny. Na peronie o długości 215 metrów znalazły się jedynie oświetlenie, tablice informacyjne i kolejowy zegar. Jak ustaliła gazeta inwestycja kosztowała około 2 mln złotych.

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.04.2012 11:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.