archirama.pl

EURO 2012: Tu reprezentacje przygotowują się do meczy Euro. Zobacz Stadion Narodowy od wnętrza

Mecz otwarcia EURO 2012 już 8 czerwca. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polacy rozegrają wtedy mecz z Grecją. Wszyscy już wiedza jak wygląda Stadion Narodowy z zewnątrz. Zobacz, gdzie przed samymi meczami będą przygotowywać się piłkarze reprezentacji Polski, Grecji i Rosji. Zobacz Stadion Narodowy od wnętrza.

Strefa sportowa dla zawodników - szatnie

Strefa sportowa dla zawodników - szatnie

Fot: Narodowe Centrum Sportu

Szatnie dla zawodników na Narodowym – oaza spokoju

Miejsca pzeznaczone dla zawodników to przestronne i minimalistycznie wykończone wnętrza. Każdy zawodnik posiada tu swoje miejsce. W eleganckich szafach i półkach piłkarze mogą z dumą wieszać swoje narodowe stroje. Każdy reprezentat może w przerwie odpocząć na wygodnych siedzeniach. Spokojna tonacja kolorów, jaką zastosowano w szatnich na pewno pozwoli zawodnikom zebrać siły i zrelaksować się przed meczem.

Strefa sportowa dla zawodników

Piłkarze z pewnością skorzystają także z przestronnych pomieszczeń, które zostały zaprojektowane, jako strefa sportowa – jest to miejsce regenreacji i relaksu dla zawodników. W pomieszczeniach zamontowano wygodne wanny z hydromasażem, gdzie podczas meczu Polska – Portugalia miał kąpać się sam C. Ronaldo! W pomieszczeniu obok znajdują się przestronne natryski. Cała „strefa relaksu” łączy się bezpośrednio z poszególnymi szatniami. Dzięki takiemu założeniu każda drużyna będzie miała do dyspozycji swój „kawałek” stadionu. Miejmy nadzieję, że takie ekskluzywne warunki pomogą biało – czerwonym zebrać, jak najwięcej sił na najbliższe spotkanie z Grecją.

>> Zobacz, w jakich warunkach mieszka reprezntacja Rosji!

Wielowyznaniowa kaplica łączy religie z całego świata

Na Stadionie Narodowym nie zapomniano o zaprojektowaniu przestronnej kaplicy wielowyznaniowej. Kaplica została poświęcona 10 maja, a w tej uroczystoście uczestniczyło trzech przedstawicieli największych religii: chrześcijańskiej, judaizmu i islamu. NCS zaznacza, że projekt kaplicy powstawał w oparciu o rozmowy z duchownymi różnych religii, a myślą przewodnią projektantów było nawiązanie do filozofii Jana Pawła II, który zaznaczał jak ważny jest dialog między religiami.

Lokalizacja kaplicy powozli, nie tylko dla zawodnikom, ale także kibicom, trenerom, czy sędziom,  znaleźć spokój, jest to miejsce, w którym będzie można się wyciszyć i skupić. Jedność religii odzwierciedlona została w uniwersalnej symbolice światła, gdyż elementem wspólnym dla każdej religii jest właśnie światło, które powszechnie zostało uznane za symbol boskości.

Jak dojechać na stadion i do strefy kibica w Warszawie?

Strefa Kibica w Warsawie została zlokalizowana w samym centrum, pod Pałacem Kultury i Nauki, na Placu Defilad i na otaczającym całe założeniue, parku. Taka lokalizacja zapewnia bardzo dogodne połączenie komunikacyjne z samym stadionem, jak i z pozostałymi miejsami w stolicy.

>> Zobacz, jak wygląda Strefa Kibica w Warszawie!

Lokalizacja naważniejszych miejsc podczas EURO 2012 w ścisłym centrum stolicy, zapewnia bardzo dobrą komunikację z każdym miejscem w Warszawie. Jednak aby ułatwić kibicom dotarcie w najbardziej oblegane miejsca podczas rozgrywek EURO 2012, władze miasta stworzyły nowe połączenia i wyremontowały najważniejsze miejsca przesiadkowe dla kibiców. Furorę zrobiła niedawno otwarta stacja Stadion PKP, gdzie już z peronów możemy podziwiać Stadion Narodowy. Perony dworca w nawiązaniu do pobliskiego Stadionu zostały wykonane z biało czerwonych płyt szklanych. Wysiadając na stacji dworzec Stadion po 10 min spacerze znajdziemy się pod samym Stadionem Narodowym. W warszawie odnowiono także Dworzec Warszawa Centralna oraz Dworzec Warszawa Wschodnia.

Komunikację z centrum stolicy, ma też ułatwić wydłużenie trasy kursowania linii S2 (szybka kolej miejska – SKM) oraz kolei mazowieckich. Pociagi SKM podwiozą nas od samego lotniska Chopina w Warszawie, przez stację Śródmieście, znajdującą się pod samą strefą kibica. Dalej SKM zawiezie nas pod sam Stadion Narodowy, wcześniej zatrzymując się na Powiślu, skąd można wybrać się na spcer po warszawskiej starówce. SKM oraz KM dowiozą nas także do samego Sulejówka, gdzie na nowoczesnym stadionie Victoria, trenuje reprezentacja Rosji.

Z lotniska do centrum i strefy Kibica możemy dojechać także linią autobusową 175. Aby ułatwić kursowanie linii, na ul. Żwirki i Wigury postanowiono na czas EURO 2012 utworzyć specjalny Bus Pas.

ZTM w Warszawie zapewnia także, że kibice posiadający bilety na mecz, wolontariusze, dziennikarze (z identyfiakatorem wydanem przez Urząd m. st. Warszawy) oraz osoby z akredytacją UEFA podczas EURO 2012 podróżują komunikacją miejską i koleją bezpłatnie.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Narodowe Centrum Sportu
Data publikacji: 5.06.2012 12:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!