Architektura
ARCHITEKTURA

Fantastyczne drapacze chmur. Weź udział w konkursie architektonicznym magazynu eVolo i wygraj 5 tys. dolarów!

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny magazynu eVolo to wspaniała okazja do zaprojektowania wieżowca marzeń!

Konkurs architektoniczny magazynu eVolo to wspaniała okazja do zaprojektowania wieżowca marzeń!

Fot: http://www.evolo.us/competition/
  • 1 nagroda w konkursie Skyscraper Competition w 2014 roku
  • 2 nagroda w konkursie Skyscraper Competition w 2014 roku
  • 3 nagroda w konkursie Skyscraper Competition w 2014 roku

W konkursie architektonicznym magazynu eVolo na nowatorski projekt wieżowca może wziąć udział każdy, kto interesuje się współczesną architekturą. Organizatorzy Skyscraper Competition czekają na prace uczestników do 13 stycznia 2015 roku. Stwórz drapacz chmur przyszłości i wygraj atrakcyjne nagrody!

Konkurs architektoniczny na projekt wieżowca

Magazyn architektoniczny eVolo z wielkim zadowoleniem ogłosił konkurs dla architektów, studentów, inżynierów, designerów i artystów z całego świata. pt. Skyscraper Competition 2015. Ustanowiony w 2006 roku konkurs na projekt wieżowca jest jedną z najważniejszych imprez w tej konkurencji architektonicznej na świecie. Wykorzystuje nieszablonowe pomysły, które przedefiniowały design drapaczy chmur: nowe technologie, estetyki, materiały, organizacje przestrzenne. Jednocześnie jest to dyskusja nad pojęciami takimi jak wpływ globalizacji na nasze życie, efekty rewolucji cyfrowej oraz relacje między wieżowcem, a społeczeństwem, naturą czy miastem. Uczestnicy konkursu powinni także wziąć pod uwagę postępy w technologii, odkrycie rozwiązań przyjaznych dla środowiska i znalezienie nowych metod, aby rozwiązać problemy związane ze współczesnym miastem. Chodzi tu o niedostatek naturalnych surowców czy infrastruktury oraz gwałtowny wzrost liczby mieszkańców, zanieczyszczeń, ekonomiczne podziały i niekontrolowany rozwój miast. Konkurs jest swego rodzaju badaniem publicznej i prywatnej przestrzeni oraz pracy jednostki czy zespołu w tworzeniu społeczeństwa mieszkającego w wieżowcach, przystosowanego do zmieniających się warunków środowiska. Jest też odpowiedzią na eksplorację i adaptację nowych warunków życia i terytoriów oparte na dynamicznej równowadze między człowiekiem a naturą.

Warunki konkursu

Organizatorzy konkursu architektonicznego Skyscraper Competition 2015 postanowili wykorzystać twórczy potencjał drzemiący w uczestnikach i nie ustanowili żadnych ograniczeń, co do projektu wieżowca, który jest zadaniem konkursowym. Uczestnicy sami wybierają teren, rozmiar budynku i jego otoczenie. Można więc zaprojektować zarówno wieżowiec we współczesnym mieście, jak i supernowoczesny wieżowiec przyszłości. Wybór należy do Ciebie. Możesz zaprojektować wieżowiec sam, jak i w zespole. Rejestracja do konkursu jest już otwarta. Ostateczny termin rejestracji upływa 13 stycznia 2015 roku. Jest to możliwość rywalizacji z najlepszymi z całego świata, więc jeśli masz w sobie żyłkę do projektowania, zachęcam do udziału w konkursie. Zwycięzców poznamy już 24 marca 2015 roku!

Dodatkowe informacje:

Dodatkowe informacje o konkursie są dostępne tutaj.

 

Agnieszka Ochenkowska

przeczytaj rowniez
Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: http://www.evolo.us/competition/
Data publikacji: 29.08.2014 12:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.