Architektura
ARCHITEKTURA

Fantastyczny drapacz chmur. Konkurs 2016

  • Komentarze

2014 eVolo Skyscraper Competition - wyróżnienie 16

2014 eVolo Skyscraper Competition - wyróżnienie 16

Ogłoszona została kolejna edycja konkursu architektonicznego eVolo na projekt innowacyjnego wieżowca

Doroczny, międzynarodowy konkurs 2014 eVolo Skyscraper Competition organizowany jest już od 2006 roku. Uczestniczący w nim projektanci mogą sięgać po najnowsze technologie, materiały, eksperymentować z bryłą i planowaniem przestrzeni. Celem jest wprowadzenie twórczego fermentu – w konkursie nagradzane są niestandardowe, innowacyjne pomysły na nowe wieżowce. Architekci nie muszą liczyć się z ograniczeniami ekonomicznymi, nowe wieżowce nie muszą być biurowcami. Warto zwrócić uwagę na relacje między budynkiem a otaczającą go przestrzenią, środowiskiem naturalnym i społeczeństwem, a więc uwzględnić jak najszerszy kontekst. Uczestnicy powinni brać pod uwagę postęp technologiczny, zagadnienienie zrównoważonego rozwoju, projektowanie systemowe. Dalekosiężnym celem jest wykorzystanie zabudowy wysokościowej jako narzędzia, sposobu na rozwiązanie problemów gospodarczych, społecznych i kulturowych współczesnego miasta, począwszy od braku zasobów naturalnych i infrastruktury, przez przeludnienie, po niekontrolowane rozlewanie się miast.

Rejestracja w konkursie trwa do 19 stycznia 2016, zaś prace konkursowe można nadsyłać do 26 stycznia. Nazwiska zwyciężców ogłoszone zostaną w marcu 2016.

Więcej informacji: http://www.evolo.us/competition/registration-2016-skyscraper-competition/


przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Data publikacji: 6.11.2015 14:00
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.