archirama.pl

Fantastyczny drapacz chmur. Konkurs 2016

Ogłoszona została kolejna edycja konkursu architektonicznego eVolo na projekt innowacyjnego wieżowca

2014 eVolo Skyscraper Competition - wyróżnienie 16

2014 eVolo Skyscraper Competition - wyróżnienie 16

Doroczny, międzynarodowy konkurs 2014 eVolo Skyscraper Competition organizowany jest już od 2006 roku. Uczestniczący w nim projektanci mogą sięgać po najnowsze technologie, materiały, eksperymentować z bryłą i planowaniem przestrzeni. Celem jest wprowadzenie twórczego fermentu – w konkursie nagradzane są niestandardowe, innowacyjne pomysły na nowe wieżowce. Architekci nie muszą liczyć się z ograniczeniami ekonomicznymi, nowe wieżowce nie muszą być biurowcami. Warto zwrócić uwagę na relacje między budynkiem a otaczającą go przestrzenią, środowiskiem naturalnym i społeczeństwem, a więc uwzględnić jak najszerszy kontekst. Uczestnicy powinni brać pod uwagę postęp technologiczny, zagadnienienie zrównoważonego rozwoju, projektowanie systemowe. Dalekosiężnym celem jest wykorzystanie zabudowy wysokościowej jako narzędzia, sposobu na rozwiązanie problemów gospodarczych, społecznych i kulturowych współczesnego miasta, począwszy od braku zasobów naturalnych i infrastruktury, przez przeludnienie, po niekontrolowane rozlewanie się miast.

Rejestracja w konkursie trwa do 19 stycznia 2016, zaś prace konkursowe można nadsyłać do 26 stycznia. Nazwiska zwyciężców ogłoszone zostaną w marcu 2016.

Więcej informacji: http://www.evolo.us/competition/registration-2016-skyscraper-competition/


Autor: KZ
Data publikacji: 6.11.2015 14:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!