Architektura
ARCHITEKTURA

Filharmonia Szczecińska. Postaw ją na półce

  • Komentarze

Filharmonia Szczecińska, bryła makiety

Makieta Filharmonii Szczecińskiej w wersji DIY, materiały "Architektura-murator"

Fot: Architektura-murator

Makieta Filharmonii Szczecińskiej to kolejny dodatek do miesięcznika „Architektura-murator”. Bryłę trzeba złożyć samodzielnie

Kolejny z serii kolekcjonerskich dodatków do „Architektury-murator” to makieta budynku Filharmonii Szczecińskiej, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award. Jej charakterystyczna bryła porównywana bywa z górą lodową o wielu wierzchołkach. Skomplikowany kształt to wyzwanie dla osób, które zdecydują się  na samodzielne złożenie papierowej makiety budynku.

Pierwszą z makiet dołączanych do kolejnych numerów miesięcznika „Architektura-murator”  był model budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka w Krakowie. Model do składania trafił do czerwcowego wydania magazynu. Kolejnym numerom towarzyszyły makiety takich obiektów, jak dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci) i zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Makiety projektowane są przez architektów, członków zespołów, które tworzyły same budynki. Obiekty, ważne przykłady współczesnej architektury Polski, łączy też konkurs architektoniczny. Wszystkie zostały zakwalifikowane do finału konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego przez „A-m”.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.