archirama.pl

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza – stypendia i konkurs

Trwa rekrutacja do dwóch programów fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Fundacja zaprasza młodych architektów i teoretyków architektury do nadsyłania zgłoszeń

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza

Do końca czerwca 2015 fundacja im. Stefana Kuryłowicza przyjmuje zgłoszenia do dwóch programów związanych z współczesną architekturą i jej teorią.
Pierwszy z nich to konkurs na tekst na temat związków architektury i kultury. Najlepsza nadesłana książka zostanie opublikowana w dwujęzycznej serii wydawniczej. Autor otrzyma ponadto nagrodę w wysokości 3500 zł. W pierwszej edycji konkursu zwyciężyła Anna Lorens, autorka pracy doktorskiej „Fenomen miejsc biesiadnych w mieście jako ilustracja krzyżowania się wpływów kultury popularnej i kultury wysokiej w architekturze”, obronionej w 2013 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Stypendium dla młodego architekta

Drugi program, Praktyka to trwające sześć miesięcy stypendium. Wybrany w otwartej rekrutacji projektant lub zespół mają otrzymać 20 000 zł. Fundusze przeznaczone są na realizację projektów poprawiających jakość przestrzeni miejskiej.

 
Fundacja im. Stefana Kuryłowicza założona została w 2012 roku. Jej założyciele za cel uznali promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej  Najważniejszym wyzwaniem Fundacji jest dążenie do wspierania młodych, utalentowanych i ambitnych architektów w Polsce – podsumowuje prof. Ewa Kuryłowicz, przewodnicząca Rady Fundacji.

Więcej informacji: www.fundacja-sk.pl

Autor: Oprac. K. Zięba
Data publikacji: 14.05.2015 10:33

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!