archirama.pl

FUTUWAWA. Warszawa przyszłości - poznaj wyniki konkursu

Warszawa przyszłości. W poniedziałek 30. września portal FUTUWAWA ogłosił wyniki drugiej edycji Konkursu na najlepszy projekt Warszawy przyszłości. Poznajcie laureatów!

FUTUWAWA. Warszawy przyszłości - poznaj wyniki konkursu na koncepcje

Zielony most nad placem Bankowym, Bartosz Jakubowski - Nagroda Jury Konkursowego

Fot: materiały prasowe

Konkursowe jury główną nagrodę przyznało trzem projektom odnoszącym się do Warszawy przyszłości: Zielonemu mostowi nad Placem Bankowym Bartosza Jakubowskiego, Nowym strategiom integracji struktur miejskich na przykładzie najbliższego otoczenia ulicy Żelaznej autorstwa Tomasza Kamińskiego oraz koncepcji Moderna Odnova, nowe życie Osiedla Za Żelazną Bramą Piotra Szymaniaka. Prace zostały wyróżnione m.in. za podkreślenie roli zieleni w przestrzeni miejskiej, zgodność z najnowszymi światowymi tendencjami oraz zwrócenie uwagi na pieszych i transport publiczny.

Spójna koncepcja dla centrum Warszawy

Według jury nagrodzone projekty wybrano, ponieważ są "spójne koncepcyjnie" i odnoszą się do tej samej części Warszawy - okolic Placu Bankowego, Osiedla Za Żelazną Bramą i ulicy Żelaznej. Oprócz głównej nagrody za koncepcję Warszawy przyszłości wręczono również trzy wyróżnienia dla projektów: DEBOMBING Filipa Tofila (Syfon Studio), Serso pracowni ABADA Architetti oraz Skok do Wisły Moniki Kalicińskiej.

Nagrodę internautów w ramach tegorocznej edycji wręczono projektowi Góra Miejska na terenie toru FSO autorstwa Mai Wrońskiej i Anny Majewskiej.

Spaceruj po Warszawie przyszłości

FUTUWAWA jest interaktywnym projektem związany z różnymi formami sztuki w przestrzeni miejskiej stolicy, m.in. architekturą, meblami miejskimi i instalacjami. Celem inicjatywy jest  promowanie pozytywnych  rozwiązań urbanistycznych i wpływanie na kształt tkanki miejskiej Warszawy.  Jednym z najnowszych projektów FUTUWAWY jest bezpłatna mobilna aplikacja, dzięki której można spacerować po Warszawie przyszłości wśród nieistniejących, futurystycznych budynków projektu znanych architektów, studentów oraz amatorów.

Więcej na www.futuwawa.pl

Zobaczcie nagrodzone projekty!

Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.10.2013 15:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!