Architektura
ARCHITEKTURA
Największa galeria handlowa na Pomorzu

Galeria handlowa większa od Bałtyckiej. Największa galeria handlowa na Pomorzu koło Gdańska

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Koło Gdańska powstanie największa galeria handlowa na Pomorzu. Nowo budowana galeria będzie dwa razy większa od Galerii Bałtyckiej. Są już wizualizacje nowej galerii handlowej w okolicach Trójmiasta.

Jak pisze Gazeta Wyborcza Trójmiasto pomiędzy ulicami Jabłoniową, Lubowidzką i Obwodnicą Trójmiasta. Inwestor to spółka AIGLincoln. Budowa ma się rozpocząć na przełomie 2013/14 roku i potrwa około dwóch lat. Oprócz powierzchni handlowej, galeria ma oferować wiele punktów usługowych i terenów rekreacyjnych.

>>Galeria Mokotów rozbudowuje się

Inwestor zaplanował budowę w galerii między innymi kina, strefy fitness, placu zabaw dla dzieci, ściankę wspinaczkową i lodowisko. Jak ustaliła gazeta powierzchnia centrum ma wynosić aż 90 tys. metrów kwadratowych. To stawia galerię wśród największych tego typu obiektów w Polsce. Problem pozostaje jeszcze infrastruktura drogowa. Obecnie powstają plany rozwiązań drogowych, które ograniczyłby korki na dojazdach do centrum handlowego.

Więcej przeczytasz na Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 3.09.2012 16:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.