archirama.pl

Galeria handlowa większa od Bałtyckiej. Największa galeria handlowa na Pomorzu koło Gdańska

Koło Gdańska powstanie największa galeria handlowa na Pomorzu. Nowo budowana galeria będzie dwa razy większa od Galerii Bałtyckiej. Są już wizualizacje nowej galerii handlowej w okolicach Trójmiasta.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Trójmiasto pomiędzy ulicami Jabłoniową, Lubowidzką i Obwodnicą Trójmiasta. Inwestor to spółka AIGLincoln. Budowa ma się rozpocząć na przełomie 2013/14 roku i potrwa około dwóch lat. Oprócz powierzchni handlowej, galeria ma oferować wiele punktów usługowych i terenów rekreacyjnych.

>>Galeria Mokotów rozbudowuje się

Inwestor zaplanował budowę w galerii między innymi kina, strefy fitness, placu zabaw dla dzieci, ściankę wspinaczkową i lodowisko. Jak ustaliła gazeta powierzchnia centrum ma wynosić aż 90 tys. metrów kwadratowych. To stawia galerię wśród największych tego typu obiektów w Polsce. Problem pozostaje jeszcze infrastruktura drogowa. Obecnie powstają plany rozwiązań drogowych, które ograniczyłby korki na dojazdach do centrum handlowego.

Więcej przeczytasz na Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 3.09.2012 16:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!