archirama.pl

Galeria Jagiellońska. Plany i wizualizacja Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku

Są plany architektoniczne i wizualizacja Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku. W połowie roku ruszą prace budowlane przy galerii. Budowa Galerii Jagiellońskiej ma zakończyć się za dwa lata. 

Galeria Jagiellońska

Tak będzie wyglądać Galeria Jagiellońska w Białymstoku

Fot: materiały inwestora

Jak pisze Kurier Poranny, projekt Galerii Jagiellońskiej powstał na deskach kreślarskich pracowni architektonicznej Chapman Taylor i jest już kompletny. Inwestor, Jagiellonia Białystok i jej partner firma J.W. Wind należąca do Józefa Wojciechowskiego, stara się obecnie o pozwolenie na budowę. Same przygotowania do budowy są już zakończone, więc prace budowlane powinny ruszyć w połowie tego roku.

>>Zobacz projekt olsztyńskiej galerii z pracowni Stefana Kuryłowicza

Na razie powstał plan architektoniczny i wizualizacje Galerii Jagiellońskiej. Nowe centrum handlowe zostanie wybudowane na terenie byłego stadionu Jagiellonii Białystok. Galeria handlowa będzie zajmować powierzchnię blisko 120 tys. metrów kwadratowych. Oprócz 200 sklepów na terenie galerii powstanie strefa rozrywki z wielosalowymi kinami oraz licznymi restauracjami i barami. Inwestycja ma kosztować około 400 mln złotych i zgodnie z planem powinna zostać zakończona w 2014 roku.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 2.04.2012 15:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!