archirama.pl

Galeria Mokotów rozbudowuje się. Jak będzie wyglądać Galeria Mokotów po rozbudowie?

Jedna z największych warszawskich galerii handlowych Galeria Mokotów zostanie rozbudowana. W Galerii Mokotów powiększona zostanie część handlowa.

Rozbudowa Galerii Mokotów

Tak będzie wyglądać Galeria Mokotów po rozbudowie.

Fot: Sud Architectes

Również wnętrze Galerii Mokotów zmieni się, zupełnie inaczej będzie wyglądać przestrzeń restauracyjno – gastronomiczna. Właściciel Galerii Mokotów w zasadzie realizuje dwie inwestycje jednocześnie. Bo centrum handlowe zostanie rozbudowane o dodatkową przestrzeń, a jednocześnie przebudowana zostanie część gastronomiczna na drugim piętrze.

Po przebudowie galeria zwiększy swoją powierzchnię o 5 tys. metrów kwadratowych. Dobudówka o powierzchni 3,5 tys. mkw. powstaje na planie litery L u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej, w miejscu placu obsługującego strefy zaopatrzenia. Przestrzeń restauracyjna powiększy się o blisko 1,5 metrów kwadratowych. Inwestor chce w tym miejscu wybudować większą liczbę restauracji o nowoczesnej architekturze i wnętrzach. Całość inwestycji warta jest blisko 55 milionów złotych.

>>Galeria Korona Kielce. Nowe centrum handlowe Kielc blisko otwarcia

Rozbudowa Galerii Mokotów ma się zakończyć w przyszłym roku. Na projektem pracowały dwie pracownie: SMZ Architekci – rozbudowa i pracownia Sud Architects przestrzeń restauracyjna.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Sud Architectes
Data publikacji: 3.08.2012 12:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!