Architektura
ARCHITEKTURA

Gazeta.pl: Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016. "Jednogłośnie!"

  • Komentarze

Wrocław stolicą kultury 2016

Logo Wrocławia w wyścigu do Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Fot: Internet/ Gazeta.pl

Międzynarodowe jury jednogłośnie wybrało Wrocław Europejską Stolica Kultury 2016. Wcześniej jako faworyta wyścigu najczęściej wymieniano Katowice, które zwyciężyły również w sondażu przeprowadzonym wśród czytelników "Gazety"

Przewodniczący jury przyznający tytuł Europejskiej Stolicy Kultury ogłosił wynik tegorocznego konkursu na konferencji prasowej w warszawskich Łazienkach. Podkreślił, że decyzja została podjęta jednogłośnie. Wrocław zwyciężył z Gdańskiem, Lublinem, Katowicami i Warszawą.

Zaważyły m.in. zaawansowany program rewitalizacji miejskiej, dynamiczna gospodarka, zaangażowanie w dialog międzykulturowy i międzyreligijny.

- Gratulujemy miastu, które wygrało niniejszą procedurę, ale podkreślamy, że wygrania nie jest gwarancją sukcesu. Wrocław czeka jeszcze bardzo dużo pracy, która będzie wymagała silnego zaangażowania ze strony władz publicznych, także w zakresie finansowania kultury. Grupa ekspertów będzie się bardzo blisko przyglądać przygotowaniom miasta do realizowania celów Europejskiej Stolicy Kultury - mówili członkowie komisji selekcyjnej w Warszawie.

czytaj całość > > >

przeczytaj rowniez
Źródło: Gazeta.pl
Autor: marz, mwi
Zdjęcia: Internet/ Gazeta.pl
Data publikacji: 22.06.2011 11:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.