Architektura
ARCHITEKTURA

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2011-2016

  • Komentarze

Gdyński modernizm

W Domu Jabłkowskich, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, 11 kwietnia (godz. 18.00) odbędzie się autorska prelekcja oraz pokaz wybranych fotografii konkursu „Gdyński Modernizm w Obiektywie 2011-2016”.

Konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” jest jedną z flagowych propozycji „Gdyńskiego Szlaku Modernizmu”. W ramach promocji konkursu organizowane są specjalne Foto Spacery, które są formą ekspresyjnych, kreatywnych warsztatów fotograficznych, a także ważnym elementem edukacji architektoniczno-przestrzennej miasta.

Konkurs w okresie 2011-2016 zaangażował setki pasjonatów fotografii architektonicznej, a także przyciągnął do samej Gdyni, w tym na trasy Szlaku Modernizmu, wielu nowych, kreatywnych odbiorców. Na przestrzeni kilku lat zmieniały się nie tylko kategorie konkursu, ale także forma, koncepcja twórców. Wielu fotografów gdyńskich rozwinęło swój warsztat, odnalazło swój autorski styl oraz wykształciło unikalną wrażliwość postrzegania gdyńskiego modernizmu. Architektura okazała się także inspirującym tłem dla poszukiwań niezwykłych reportaży, w których główną rolę odgrywa codzienny rytm życia nadmorskiego miasta i portu.

Spotkanie w Warszawie poprowadzą: Przemysław Kozłowski (fotograf, członek kolektywu Testigo Documentary) – kurator konkursu oraz wystaw „Gdyński Modernizm w Obiektywie” w latach 2011-2016 oraz Jacek Debis i Witold Okun – współautorzy koncepcji tras Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz organizowanych wydarzeń (Agencja Rozwoju Gdyni).

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 10.04.2017 15:06
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.