Architektura
ARCHITEKTURA
CENTRA POBYTOWE NA EURO 2012. Francuzi w Doniecku

Gdzie zamieszkała na Euro 2012 reprezentacja Francji? Francuzi mieszkają w Doniecku

  • Komentarze

Donieck

reprezentacja Francji na Euro 2012 na swoje centrum pobytowe wybrała Donieck

Fot: Андрей Патриков/wikimedia

Reprezentacja Francji na Euro 2012 wybrała na swoje centrum pobytowe ośrodek Szchtara Donieck. Zobacz, gdzie będzie mieszkać piłkarska drużyna Francji podczas Euro.

Nowoczesny ośrodek Szachtara Donieck - najbogatszego klubu piłkarskiego Ukrainy – tu zamieszkają na czas Euro 2012 piłkarze reprezentacji Francji. Ribery, Benzema i reszta piłkarzy Francji będą mieć do dyspozycji hotel należący do klubu z Doniecka. Tutaj będą mieszkać i ćwiczyć przed meczami grupowymi z Anglią, Ukrainą i Szwecją. Choć nie ma tu zbyt wielu atrakcji turystycznych, to piłkarze będą mieli wszystko czego potrzeba do treningów piłkarskich.

Zwłaszcza święty spokój. Piłkarze trenera Blanca trenować będą na trzech boiskach ze sztucznym oświetleniem. Ośrodek wyposażony jest w komfortowe pokoje. Oczywiście reprezentacja Francji będzie mogła korzystać z basenu, jacuzzi, komory do krioterapii, pomieszczenia do masażu i relaksu, sal konferencyjnych. Piłkarze będą też mogli korzystać z kortów tenisowych i rowerów wodnych na sztucznym stawie. Centrum szkoleniowe Szachtara Donieck to wybudowany na bagnach ośrodek położony tylko 10 minut drogi od stadionu Donbas Arena - areny EURO 2012. Tutaj Francuzi zagraja pierwszy mecz z reprezentacją Anglii.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Андрей Патриков/wikimedia
Data publikacji: 11.06.2012 16:11
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.