archirama.pl

Gdzie zamieszkała na Euro 2012 reprezentacja Francji? Francuzi mieszkają w Doniecku

Reprezentacja Francji na Euro 2012 wybrała na swoje centrum pobytowe ośrodek Szchtara Donieck. Zobacz, gdzie będzie mieszkać piłkarska drużyna Francji podczas Euro.

Donieck

reprezentacja Francji na Euro 2012 na swoje centrum pobytowe wybrała Donieck

Fot: Андрей Патриков/wikimedia

Nowoczesny ośrodek Szachtara Donieck - najbogatszego klubu piłkarskiego Ukrainy – tu zamieszkają na czas Euro 2012 piłkarze reprezentacji Francji. Ribery, Benzema i reszta piłkarzy Francji będą mieć do dyspozycji hotel należący do klubu z Doniecka. Tutaj będą mieszkać i ćwiczyć przed meczami grupowymi z Anglią, Ukrainą i Szwecją. Choć nie ma tu zbyt wielu atrakcji turystycznych, to piłkarze będą mieli wszystko czego potrzeba do treningów piłkarskich.

Zwłaszcza święty spokój. Piłkarze trenera Blanca trenować będą na trzech boiskach ze sztucznym oświetleniem. Ośrodek wyposażony jest w komfortowe pokoje. Oczywiście reprezentacja Francji będzie mogła korzystać z basenu, jacuzzi, komory do krioterapii, pomieszczenia do masażu i relaksu, sal konferencyjnych. Piłkarze będą też mogli korzystać z kortów tenisowych i rowerów wodnych na sztucznym stawie. Centrum szkoleniowe Szachtara Donieck to wybudowany na bagnach ośrodek położony tylko 10 minut drogi od stadionu Donbas Arena - areny EURO 2012. Tutaj Francuzi zagraja pierwszy mecz z reprezentacją Anglii.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Андрей Патриков/wikimedia
Data publikacji: 11.06.2012 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!