archirama.pl

Google Street View pokazuje nasze miasta. Zobacz Polskę oczami Street View

W końcu i polskie miasta doczekały się miejsca w Google Street View. Już można oczami Street View oglądać Warszawę, Poznań lub Kraków - z perspektywy przechodnia. Street View powinien docenić również każdy architekt.

Street View widok na Warszawę

Polskie miasta w końcu w Google Street View

Fot: tow

Jak zapewnia Google, w Street View zobaczymy Warszawę, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Kraków oraz wybrane przez internautów atrakcje turystyczne między innymi: tężnie solankowe w Ciechocinku, Zamek Krzyżacki w Malborku, a także Stare Miasto w Zamościu.

Street View to znakomita zabawka, ale również bardzo praktyczne narzędzie.  Z jego pomocą możemy nie tylko  zwiedzać atrakcje turystyczne wędrując po wirtualnych mapach, ale na przykład, jadąc w nowe miejsce, dokładnie sprawdzić, gdzie powinniśmy skręcić. Mamy możliwość przyjrzenia się okolicom przyszłych miejsc noclegowych, upewniając się, że nasz pensjonat na pewno usytuowany jest nad samym morzem, a nie tuż obok ruchliwej pizzerii. Nawet jeśli już jesteśmy w drodze, sprawdzimy cel podróży również w telefonie.

>>Czy widzieliście już warszawski wieżowiec Cosmopolitan? 

Nowa funkcja Googla z pewnością przyda się kibicom, którzy tłumnie odwiedzą Polskę w czasie mistrzostw Europy. W ramach Street View dostępne są zdjęcia większości ulic Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia, czyli miast, które będą gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Zdjęcia ze Street View  z pewnością ułatwią dostanie się na stadion.

Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia.

Czy wiesz, jak powstają fotografie do Google Street View?

Google pracując nad swoimi mapami szczególną wagę przykładało do detali. Już samo przygotowanie Street View było sporym przedsięwzięciem logistycznym i technologicznym. Zdjęcia Street View są robione przez wyposażone w aparaty samochody poruszające się drogami publicznymi i nie różnią się od zdjęć, jakie zrobić można przechodząc ulicą. W przypadku miejsc specjalnych, takich jak wybrane atrakcje turystyczne, zdjęcia realizowane są na podstawie indywidualnych uzgodnień, za pomocą specjalnych trójkołowych rowerów.

Dlatego ze Street View skorzystają nie tylko kibice i podróżni. To przecież nie lada gratka dla miłośników architektury. Żaden, nawet najlepiej wydany katalog, nie pokaże tyle, co wirtualne mapy Googla. W końcu dzięki panoramicznym zdjęciom można dokładnie obejrzeć każdy budynek w najdrobniejszych szczegółach. I to bez wychodzenia z domu.      

>>Katowice też chcą sięgnąć nieba. Myślą o 230 metrowym wieżowcu

Zdjęcia: tow
Data publikacji: 29.03.2012 10:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!