Green Horizon realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i będzie pierwszym biurowcem w Łodzi posiadającym certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design to stale weryfikowany system certyfikacji budynków zrealizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego).
Green Horizon – architektura przyjazna użytkownikom
Architektura całego kompleksu składała się będzie z dwóch brył o łącznej powierzchni wynoszącej około 33000 mkw. Obecnie oddany do użytku został budynek A – 19000 mkw. W bryle siedmiokondygnacyjnego gmachu, oprócz przestrzeni biurowych, znalazł się dwupoziomowy parking podziemny na 395 samochodów, a także parking rowerowy oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. W architekturę budynku wpisana jest także część handlowa o powierzchni około 1000 mkw, w której mieścić się będą sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz restauracja.
Bryła Green Horizon – zielona architektura
Zastosowane w architekturze budynku zielone technologie pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji obiektu. Zielona architektura realizowana jest m.in. przez takie rozwiązania jak free cooling, czyli wykorzystanie zewnętrznego zimnego powietrza do chłodzenia budynku, adiabatyczne nawilżanie powietrza polegające na nawilżaniu za pomocą mgły wodnej
z wykorzystaniem tańszej energii cieplnej, wykorzystanie ciepłego powietrza z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia, zakup energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych, bezwodne pisuary, wodooszczędna armatura oraz toalety, wykorzystywanie roślin niewymagających podlewania na otwartych terenach zielonych. Inwestorme budynku jest Skanska Property Poland Sp. z o.o.