archirama.pl

Green Horizon ekologiczna bryła w Łodzi. Zobacz nową realizację bytomskiej pracowni. Architektura: galeria zdjęć

Green Horizon zlokalizowany w Alei Grzegorza Palki w Łodzi kompleks biurowy klasy A to kolejna realizacja z portfolio architektów medusa group. Czarna bryła biurowców kryje w sobie pierwszy w mieście obiekt z certyfikatem LEED

Green Horizon ekologiczna bryła w Łodzi. Zobacz nową realizację bytomskiej pracowni. Architektura: galeria zdjęć
Fot: Przemo Łukasik

Green Horizon realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i będzie pierwszym biurowcem w Łodzi posiadającym certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design to stale weryfikowany system certyfikacji budynków zrealizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego).

Green Horizon – architektura przyjazna użytkownikom

Architektura całego kompleksu składała się będzie z dwóch brył o łącznej powierzchni wynoszącej około 33000 mkw. Obecnie oddany do użytku został budynek A – 19000 mkw. W bryle siedmiokondygnacyjnego gmachu, oprócz przestrzeni biurowych, znalazł się dwupoziomowy parking podziemny na 395 samochodów, a także parking rowerowy oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. W architekturę budynku wpisana jest także część handlowa o powierzchni około 1000 mkw, w której mieścić się będą sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz restauracja.

Bryła Green Horizon – zielona architektura

Zastosowane w architekturze budynku zielone technologie pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji obiektu. Zielona architektura realizowana jest m.in. przez takie rozwiązania jak free cooling, czyli wykorzystanie zewnętrznego zimnego powietrza do chłodzenia budynku, adiabatyczne nawilżanie powietrza polegające na nawilżaniu za pomocą mgły wodnej
z wykorzystaniem tańszej energii cieplnej, wykorzystanie ciepłego powietrza z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia, zakup energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych, bezwodne pisuary, wodooszczędna armatura oraz toalety, wykorzystywanie roślin niewymagających podlewania na otwartych terenach zielonych. Inwestorme budynku jest Skanska Property Poland Sp. z o.o.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Przemo Łukasik
Data publikacji: 8.01.2013 13:24

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!