Architektura
ARCHITEKTURA
Grzegorz Piątek naczelnikiem Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej!

Grzegorz Piątek naczelnikiem warszawskiego wydziału estetyki!

  • Komentarze

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek został naczelnikiem Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej ogłosiła na Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zastapi na stanowisku odwołanego w czerwcu Tomasza Gamdzyka.

Grzegorz Piątek wygrał konkurs na naczelnika Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej. Jak donosi portal Gazeta.pl zwycięzcę na Twitterze ogłosiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Grzegorz Piątek okazał się najlepszym kandydatem na naczelnika Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej Miasta Stołecznego Warszawa. Zastąpi na tym stanowisku odwołanego pod koniec czerwca Tomasza Gamdzyka, który stracił stanowisko m.in. przez bezskuteczną walkę z wielkoformatowymi reklamami, które na każdym kroku szpecą miasto.

Kim jest Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek jest kuratorem wystaw i krytykiem architektury. W 2006 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pomimo młodego wieku Grzegorz Piątek ma na koncie m.in. Nagrodę Złotego Lwa za najlepszą ekspozycję narodową "Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings" na XI Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Za całokształt działalności w 2008 roku Grzegorz Piątek dostał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a rok  później otrzymał dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie. Grzegorz Piątek zajmował się również koordynacją części architektonicznej Polska!Year- polskiego sezonu kultury w Wielkiej Brytanii przypadającego na lata 2009 - 2010. Swoją wiedzą dzielił się także na spotkaniach w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadząc cykl wykładów o architekturze.

Co na temat warszawskiego osiedla Za Żelazną Bramę mówi Grzegorz Piątek - wideo

Grzegorz Piątek – młody krytyk współzałożyciel Centrum Architektury

Grzegorz Piątek jest także autorem wielu publikacji i artykułów o architekturze i designie. W latach 2005-2011 pracowała w miesięczniku Architektura-murator. Jest także jednym z założycieli fundacji Centrum Architektury, której celem jest wspieranie rozwoju kultury architektonicznej w Polsce. Grzegorz Piątek był także kierownikiem artystycznym starań Warszawy o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 1.08.2013 11:17
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.