Architektura
ARCHITEKTURA
Naczelnik wydziału estetyki rezygnuje po 3 miesiącach

Grzegorz Piątek rezygnuje z pracy w ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • Komentarze

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek po trzech miesiącach pracy na stanowisku stołecznego naczelnika wydziału estetyki zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Przyczyną odejścia krytyka i współzałożyciela Centrum Architektury z pracy były codziennie walki w ratuszu, które nie pozwalały na zajmowanie się ważnymi sprawiami.

Grzegorz Piątek poinformował o swojej decyzji Hannę Gronkiewicz-Waltz w piątek. Jak podaje portal Gazeta.pl przekonały go to tego wydarzenia z ostatnich tygodni: „urzędnicy publicznie przypisali mi udział w wyborze kształtu i kolorystyki nowego modelu tramwaju, który zamówili. Ale formalnie ten wybór nie był ze mną konsultowany i go nie poparłem. To był sygnał alarmowy. Przekonałem się, że moje nazwisko może służyć za listek figowy do uwiarygodnienia decyzji, z którymi nie mam nic wspólnego. Zdałem sobie sprawę, że pretensje o różne sprawy będą kierowane do mnie, nawet gdy nie mam z nimi nic wspólnego."

Grzegorz Piątek naczelnikiem warszawskiego wydziału estetyki!

Grzegorz Piątek nie mógł także zgodzić się z traktowaniem jak wieszak na reklamy Pałacu Kultury i Nauki: „Byłem w zespole opiniującym to, co powinno trafić na elewację Pałacu. Jednak wywieszano tam reklamy, które zaopiniowaliśmy negatywnie. Po co więc pytano nas o zdanie? W poniedziałek w ubiegłym tygodniu na Pałacu zawisł baner promujący miejską infolinię, co ma przecież charakter lokalny. W listopadzie - z pominięciem terminu 20 dni przerwy - zawisną kolejne dwa banery. Jeden promuje szczyt klimatyczny ONZ, drugi miejską wystawę, która ma towarzyszyć szczytowi, a więc znów wydarzenie lokalne. Nie godzę się z tym, by Pałac Kultury był wykorzystywany jako wieszak na reklamy”.

przeczytaj rowniez
Autor: Dorota Tomaszewska
Data publikacji: 14.11.2013 12:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.