archirama.pl

Hilton w Warszawie. Wznowiono budowę hotelu w centrum Warszawy

Hilton, zamiast Hotelu System. Nieudana inwestycja krakowskiego dewelopera zostanie wreszcie dokończona. Na placu budowy dawnego hotelu System pojawili się pierwsi robotnicy. W przyszłym roku ma tu być otwarty hotel sieci Hilton.

Przyszły hotel sieci Hilton

W centrum Warszawy została wznowiona budowa dawnego hotelu System. Inwestycja zostanie dokończona pod marką Hiltona

Fot: mjc

Hampton, hotel sieci Hilton zajmie wybudowany już w 2006 roku 17 piętrowy szkielet budynku. Postawił go Salwator, deweloper z Krakowa. Budowa hotelu jednak stanęła. Internauci szybko okrzyknęli pechową inwestycję mianem szkieletora.

Reklamowa samowolka

Choć znajduje się w samym centrum, wielu Warszawiaków może nie kojarzyć tego budynku. Od kilku lat administrator wynajmuje jego powierzchnię pod reklamy wielkoformatowe i zwykle obiekt znika pod płachtami. W zeszłym roku nieruchomość przejął austriacki deweloper S+B, który podpisał umowę z Hiltonem. Reklamowa samowolka wreszcie się skończy. Nowy hotel Hampton by Hilton ma być oddany na początku 2014 roku.

Autor: mjc
Zdjęcia: mjc
Data publikacji: 26.11.2012 12:28

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!