archirama.pl

Hiszpania Irlandia w Gdańsku. Euro 2012 na stadionie PGE Arena

Mecz Hiszpania Irlandia w Gdańsku na PGE Arena 14 czerwca. Po meczu z Włochami Hiszpanie skarżyli się na murawę na PGE Arena. Zobaczcie sami stadion w Gdańsku, na którym zagra Hiszpania i Irlandia kolejny Mecz Euro 2012. Dziennikarze z Hiszpanii o PGE Arena powiedzieli bello.

PGE Arena dla wymagających

W lożach VIP na PGE Arena można nie tylko oglądać mecze, ale też załatwiać interesy

PGE Arena w Gdańsku, zbudowana na Euro 2012, uchodzi nie tylko za jeden z najpiękniejszych stadionów w Polsce, ale i na świecie. Pierwszy mecz Euro na gdańskim stadionie rozegrały reprezentacje Hiszpanii i Włoch. Po meczu niektóre gwiazdy reprezentacji Hiszpanii narzekały na zły stan murawy. Tymczasem, wcześniej hiszpańscy dziennikarze pisali o PGE Arena „Bello”, czyli piękny.

Gdański stadion, na którym zagrają reprezentacje Hiszpanii i Irlandii inspirowany był bursztynem, tak charakterystycznym dla Gdańska. Stąd wyjątkowa bryła stadionu PGE Arena kolorem i kształtem przypominająca właśnie bursztyn. Mimo potężnych rozmiarów, stadion w Gdańsku sprawia wrażenie wyjątkowo lekkiego. Wszystko dzięki dźwigarom i poszyciu dachu przypominającym wręgi statku. Stadion wyjątkowo okazale wygląda w nocy, gdy jest rozświetlony od środka jupiterami.

Zbudowany na mecze Euro 2012 stadion w Gdańsku PGE Arena może pomieścić 43 tys. widzów. Sam dach stadionu liczy 44 tys. metrów kwadratowy. Powierzchnia użytkowa gdańskiego stadionu to 36 tys. metrów kwadratowych. Płyta boiska, na której mecze rozgrywają drużyny Euro 2012 ma wymiary 105 na 68 metrów. Na stadionie PGE Arena znalazło się miejsce dla 40 luksusowych lóż VIP.

Zgodnie z przepisami UEFA na Euro 2012 trawa na stadionie w Gdańsku, tak jak na wszystkich boiskach Euro 2012, musi mieć 23 milimetry wysokości. Na PGE Arena trawę wymieniono przed samymi mistrzostwami. Czy tak jak Hiszpanie inne reprezentacje też się będą skarżyć? Na stadionie w Gdańsku rozegrane zostaną jeszcze trzy mecze Euro 2012: Hiszpania – Irlandia, Hiszpania – Chorwacja i jeden ćwierćfinał

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Data publikacji: 11.06.2012 16:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!