archirama.pl

Holandia Niemcy w Charkowie. Zobacz stadion w Charkowie na Euro 2012

Stadion w Charkowie, na którym 13 czerwca mecz rozegrają reprezentacje Holandii i Niemiec, powstał z przebudowy dawnego stadionu klubu Metalist. Zobacz wyremontowany specjalnie na Euro 2012 stadion w Charkowie.

Stadion w Charkowie

Stadion w Charkowie na Euro 2012

Fot: Volodymyr Obrizan/wikimedia

Stadion w Charkowie to obiekt historyczny. Pierwsze mecze na obiekcie Metalistu (Stadion należy do klubu Metalist Charków) rozgrywane były w latach 20 ubiegłego wieku. Przez dziesięciolecia stadion był wielokrotnie przebudowywany. Ostatni raz stadion w Charkowie został przebudowany z myślą o Euro 2012 w latach 2008 – 09.

Właściwie od nowa zbudowano trybunę południową. Gruntownie odnowione zostały wszystkie pozostałe trybuny. Stadion zyskał zupełnie nowy dach ze specjalnej membrany z włókien węglowych. Słupy utrzymujące stadionowy dach zostały umieszczone na zewnątrz stadionu. Dlatego miejscowi ochrzcili stadion w Charkowie mianem pająka. Stadionowi towarzyszy aż osiem boisk treningowych, na których ćwiczy piłkarska młodzież.

Do tego wybudowano centrum medyczne i hotel. Stadion w Charkowie może pomieścić ponad 38 tys. kibiców. Projekt przebudowy Charkowprojekt Ukraina. Inwestycja kosztowała ponad 76 mln euro. Na stadionie Metalista w Charkowie swoje mecze Euro 2012 rozegrają jeszcze Holandia, Niemcy, Portugalia.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Volodymyr Obrizan/wikimedia
Data publikacji: 12.06.2012 13:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!