archirama.pl

Hotele nad morzem. Szklany Hotel w Pobierowie

W Pobierowie kończy się budowa niezwykłego szklanego hotelu. Balic Palace wkrótce stanie się nie tylko miejscem luksusowego wypoczynku nad morzem, ale również architektonicznym symbolem Pobierowa i Rewala.

Hotel Baltic Palace Pobierowo 3

Szklany hotel w Pobierowie. Oryginalny i daleki od rządzącej mody na dworki i pałacyki. Architektura nawiązuje do modernistycznych, awangardowych realizacji. 

Fot: RE Architekci

Baltic Palace może nie jest największą budowlą. Ale tym co wyróżnia ten czterogwiazdkowy nadmorski hotel z pewnością jest unikalna architektura. A konkretnie wyjątkowa elewacja wykonana z białego szkła. To właśnie ona nada budynkowi nowoczesny i oryginalny wygląd. Projekt nadmorskiego hotelu przygotowała znana warszawska pracownia architektoniczna RE. Architekci zaprojektowali wyjątkową bryłę o niezwykłej elewacji.

Najmocniejszym akordem architektury hotelu jest jego północna fasada. Jej podział został logicznie podporządkowany funkcji - każdy moduł odpowiada szerokości jednej jednostki mieszkalnej. Białe szkło kryjące wnętrze każdego z modułów, miękko spływa od dachu aż po posadzkę przed hotelem, płynnie przechodząc w nawierzchnię z polerowanego kamienia.

- W ostatnich latach forma większości hoteli i pensjonatów bezpodstawnie odwołuje się tradycyjnej zabudowy dworków czy pałacyków. Tymczasem polskie pomorze ma bardzo bogatą tradycję modernistyczną, która zwłaszcza w okresie międzywojennym przyniosła wiele awangardowych realizacji – wyjaśnia architekt Mateusz Tański. W hotelu Baltic Palace znajdą się 43 ekskluzywne pokoje i apartamenty, restauracja basen i SPA. Nowoczesna architektura i ciekawa, biała elewacja sprawią, że nad polskim morzem przybędzie oryginalny i ciekawy hotel.

>>BEACH CITY Mielno. Powstanie nowe miasto nad morzem?

Hotel Baltic Palace * * * * Pobierowo, woj.zachodniopomorskie, 2009 Klient: PALACE Goździalski i Wspólnicy Powierzchnia: 3 300 m2 Lokalizacja: ul.Grunwaldzka, Pobierowo, gm. Rewal Program: 40 pokoi, 4 apartamenty, restauracja, bar, centrum konferencyjne, klub nocny, basen, SPA. Przewidywane zakończenie prac w III kwartale 2012.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: RE Architekci
Data publikacji: 4.07.2012 12:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!