Projekt mieszczący szkołę podstawową, muzyczną i szkołę baletu jest próbą stworzenia miejsca spotkań ludzi, historii i muzyki. Włączając teren zielony do swojego dziedzińca, odcina użytkowników od miejskiego zgiełku Tallinna.
Austriacki architekt Thomas Pucher podobnie jak w warszawskim projekcie Sinfonii Varsovii tworzy magiczną enklawę otoczoną murem zabudowania. Dziki las otwarty na ludzi zapewnia baśniową atmosferę, wzmacnianą przez efekty sceniczne: tarasy, pnące róże i ukryte ścieżki. Ogród definiuje również częściowo funkcjonowanie budynku, pozwalając na aktywności artystyczne wielu rodzajów i rozmiarów. Olbrzymie tarasowe schody, nawiązujące do włoskiego domu Malaparte prowadzą z ogrodu na dach, po którym można swobodnie spacerować. Stwarza to świetne miejsce do siedzenia i relaksu, które może być wykorzystywane jako widownia podczas wydzrzeń artystycznych.
Plastyczność przestrzeni jest motywem przewodnim całego programu funkconalnego obiektu Puchera, co odpowiada na zróżnicowane potrzeby szkoły muzyki i baletu. Bardziej publiczne partie budynku, jak na przykład sale koncertowe, są zlokalizowane przy ulicy, natomiast pomieszczenia, z których korzystają uczniowie i pracownicy, takie jak mieszkania uczniowskie, czy pokoje nauki muzyki, korzystają ze spokoju bliskości ogródu. Struktura budynku pozwala na nowe aranżacje wnętrz, co umożliwi przystosowanie szkoły do nowych potrzeb w przyszłości.
Jak zwykle u Thomasa Puchera przestrzenna organizacja kieruje uwagę na wewnętrzny ogród, taka silna dośrodkowość również przypomina projekt warszawskiej Sinfonii. Budynek poprzez szklane fasady będzie mocno powiązany z naturą.