Architektura
ARCHITEKTURA
Konkurs architektoniczny

Innowacje w architekturze – konkurs dla najbardziej nowatorskich biur i rozwiązań projektowych

  • Komentarze

Innowacje w architekturze

Trwa konkurs Innowacje w architekturze 2017

Fot: Innowacje w architekturze

Innowacyjne projekty, nowatorskie rozwiązania i biura z pomysłem na to, jak zmienić polską architekturę mogą już zgłaszać się do ogólnopolskiego konkursu „Innowacje w architekturze 2017”.

Innowacje w Architekturze 2017 to całoroczna inicjatywa mająca na celu promowanie oryginalnych idei i śmiałych wizji, które zmieniają polską architekturę. Wyłonieniu najbardziej innowacyjnych projektów, realizacji i pracowni służy ogólnopolski konkurs adresowany do architektów i biur projektowych.

Można w nim zgłaszać projekty lub realizacje w szczególny sposób wykorzystujące nowe technologie, produkty i wyniki najnowszych prac badawczo-rozwojowych, a także nowe sposoby użycia tradycyjnych materiałów czy wręcz powrót do zapomnianych technik lub idei. W przypadku pracowni docenione zostaną innowacyjne rozwiązania w sferze organizacji i metod pracy, wykorzystywanych narzędzi, tworzonych projektów, przeprowadzanych badań, interdyscyplinarności, czy poszerzania działalności o nowe obszary.

Uczestnicy konkursu „Innowacje w architekturze 2017” otrzymają wsparcie merytoryczne

Merytorycznym wsparciem konkursu jest Komitet Innowacyjności, w którego skład wchodzą reprezentanci 25 polskich uczelni architektonicznych. Członkowie powołanego przez redakcję „ARCHITEKTURY-murator” Komitetu wyróżniają się znaczącymi dokonaniami w działalności dydaktycznej, projektowej, a także cieszą się uznaniem studentów. Po raz pierwszy w Polsce dojdzie do tak szerokiej międzyuczelnianej współpracy w dziedzinie architektury.

Terminy i warunki udziału w konkursie „Innowacje w architekturze 2017”

Zgłoszenia oceniać będzie jury pod przewodnictwem wielokrotnie nagradzanego i znanego z pionierskich rozwiązań architekta Roberta Koniecznego. Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów i urbanistów, którzy swoje prace i biura mogą zgłaszać do 14 czerwca 2017 roku za pośrednictwem strony internetowej konkursu.

Szczegóły na www.innowacjewarchitekturze.pl

Sponsorzy główni:

Aluprof Roben Ruukki Velux

Sponsor technologiczny:

Archicad

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Innowacje w architekturze
Data publikacji: 13.03.2017 08:31
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.