archirama.pl

Inwestycje nad morzem. Kurorty nad Bałtykiem jak w Egipcie?

Planujesz wakacje nad morzem? Sprawdź, co się buduje nad Bałtykiem. Przybywa luksusowych hoteli i pensjonatów nad polskim morzem. Inwestorzy coraz częściej zaskakują niebanalną nowoczesną architekturą.

Projekt Park Baltic Molo

Projekt Park Baltic Molo. Tak może wyglądać jeden z nowych kurortów, który ma powstać w Świnoujściu

Fot: Materiały prasowe Zdrojowa Invest

Jak pisze Gazeta Wyborcza Szczecin nad polskim morzem przybywa coraz więcej nowych inwestycji. Buduje się nowe ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i luksusowe hotele. To już nie są drobne indywidualne inwestycje. Nad Bałtykiem powstają całe kompleksy wypoczynkowe na miarę tych, które Polacy znają z plaż Egiptu.

Gazeta wymienia między innymi jedną z największych inwestycji w regionie – Balic Park Molo w Świnoujściu. Za inwestycję odpowiada firma Zdrojowa Invest z Kołobrzegu. Balic Park Molo to ośrodek wypoczynkowy z hotelem typu condo. Firma przygotowuje około 700 apartamentów, które zostaną sprzedane prywatnym właścicielom, ale będą wciąż zarządzane przez inwestora. Projekt kompleksu z dominującym hotelem o nowoczesnej architekturze stworzyło biuro Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci z Warszawy.

>>Najpiękniejszy hotel na świecie jest... w Lidzbarku. To hotel „Krasicki” na zamku

To jedna z rozważanych koncepcji. Na wizualizacjach budynek koresponduje z morskim krajobrazem Bałtyku. To bryła hotelu o prostych kształtach z elewacją pełną szkła. Na szczycie hotelu ma powstać wyjątkowa obrotowa restauracja. W morze ma wybiegać molo zakończone zabudowaną i przeszkloną strefą widokową.

Gazeta przypomina o kolejnej nadmorskiej inwestycji ekskluzywnego apartamentowca Dune w Mielnie oraz planowanej Beach City – projekcie szacowanym na uwaga 500 mln. euro. To właściwie plan całego luksusowego kurortu z hotelami, butkami i molo w okolicach jeziora Jamno. To firma Knutsena.

Więcej na temat nadmorskich inwestycji przeczytasz w Gazeta Wyborcza Szczecin

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Materiały prasowe Zdrojowa Invest
Data publikacji: 29.06.2012 10:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!