archirama.pl

Inwestycje w Warszawie: Plaża Wilanów letnie miejsce rekreacji warszawiaków. Zobaczcie jak będzie wyglądała mała architektura w Wilanowie

Plaża Wilanów to jedna z najciekawszych tegorocznych inwestycji w stolicy. Letnie miejsce rekreacji pomysłu Norberta Gałuszewskiego stanie na gruncie Polnordu.

Inwestycje w Warszawie: Plaża Wilanów letnie miejsce rekreacji warszawiaków. Zobaczcie jak będzie wyglądała mała architektura w Wilanowie
Fot: materiały prasowe

Plaża Wilanów działać zacznie na początku maja tego roku. Do tego czasu nowy operator Norbert Gałuszewski wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez  Dzielnicę Wilanów musi odpowiednio dostosować teren inwestycji. Według zwycięskiego projektu na terenie bezpłatnie udostępnionym przez Polnord powstanie miejsce rekreacji ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury dla dzieci. Teren inwestycji i mała architektura podzielono na kilka stref  - zabawy, sportu, sztuki, fitness, gastronomiczną, rowerową, a także strefę sceny i kina.

Mała architektura w Wilanowie

Jak zapewnia Norbert Gałuszewski, żaden z elementów architektury nie będzie na stałe związany z gruntem. Mała architektura powstanie z lekkich drewnianych konstrukcji z elementami ze szkła i metalu. Cześć inwestycji Plaża Wilanów zostanie wysypana piaskiem. Jednak większość terenu będzie wypełniona roślinnością, która będą częścią docelowego zagospodarowania tego terenu. Roślinność zostanie posadzona między innymi wzdłuż alei łączącej dwa wejścia na Plażę i wpisującej się w oś widokową prowadzącą od Pałacu w Wilanowie do Skarpy Warszawskiej. Plaża Wilanów, ze względów bezpieczeństwa przebywających na jej terenie gości jak i przejeżdżających sąsiednią ścieżką rowerową cyklistów, od strony Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej będzie ogrodzona.

Inwestycja w Wilanowie otwarta 7 dni w tygodniu

Plaża Wilanów działać będzie przez cały tydzień. Odwiedzający będą mogli oglądać filmy w letnim kinie, posłuchać koncertów młodych muzyków jazzowych, wraz z dziećmi obejrzeć spektakle teatralne czy uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Działać także będzie wakacyjna szkoła tańca, strefa fitness (aerobic, zumba), siłownia na świeżym powietrzu. Plaża Wilanów będzie także największym w południowej części Warszawy bezpłatnym miejscu zabaw dla dzieci o powierzchni 1000 mkw.

Inwestycja z czterema wejściami

Inwestycja Plaża Wilanów będzie miała cztery wejścia: od ul. K. Kieślowskiego, od mostu nad Potokiem Służewieckim (przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej), od strony Al. Wilanowskiej oraz od strony ul. Przyczółkowej.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.03.2013 15:59

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!