Architektura
ARCHITEKTURA
Euro 2012. Jak dojechac na Euro 2012

JAK DOJECHAĆ NA EURO? Lotniska, dworce i autostrady na Euro 2012

  • Komentarze

WARSZAWA WSCHODNIA. Nowy Dworzec Wschodni perła PKP

Dworzec Warszawa Wschodnia po remoncie to nowa wizytówka PKP. 

Fot: PKP

Jak dostać się na mecz otwarcia Euro na Stadion Narodowy? Na Euro 2012 udało się wyremontować lotniska i dworce. Być może przejezdna będzie autostrada A2. Zobacz lotniska, dworce i drogi na Euro 2012. Dowiedz się jak dojechać na Euro 2012 do Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Dworzec Wschodni, Dworzec Stadion, Stacja Okęcie

Zastanawiasz się jak dojechać na Euro do Warszawy? PKP z okazji piłkarskich mistrzostw odnowiło wiele dworców i stacji. Wyremontowany został dworzec we Wrocławiu. Poznań Główny odzyskał dawny blask. Również w Warszawie PKP zadbały o remont dworców. Na Euro można już skorzystać z wyremontowanego Dworca Wschodniego w Warszawie.

Dziś, nowa Warszawa Wschodnia to elegancki dworzec i przykład dobrej architektury. Wyremontowany Dworzec Warszawa Wschodnia zyskał zupełnie nową halę główną z kasami biletowymi i nowoczesną strefą pasażera. Wschodni został przeszklony, jest jasny i nowoczesny. Tuż obok Stadionu Narodowego wyremontowano dworzec Warszawa Stadion.

>>Polska - Grecja Stadion Narodowy. Co musisz zobaczyć na Euro 2012 w Warszawie?

To stąd kibice dotrą prosto na stadion. Odnowiony dworzec Stadion wyróżnia falisty dach, przypominający żagiel. Wykonany został z żelbetu, wspiera się na siedmiu przęsłach i wejście do tunelu. Tunel został wyłożony białymi kafelkami. Schody i posadzki wykonano z płyt betonowych. Nowa stylistyka Dworca Wschodniego koresponduje z architekturą Stadionu Narodowego. Dla kibiców przylatujących samolotami na warszawskie lotnisko oddano do użytku podziemną stację Okęcie. Stąd pociągiem można bez problemu dostać się do centrum Warszawy i dalej na Stadion Narodowy.

Lotniska na Euro. Wrocław, Poznań, Gdańsk

Kibice przylatujący na mecze Euro 2012 samolotami do Gdańska, Wrocławia i Poznania zostaną odprawieni w zupełnie nowych terminalach tych lotnisk. Na lotnisku we Wrocławiu, każdy kto odwiedza nowy terminal lotniska, podkreśla, że jego architektura robi naprawdę wrażenie. Hala nowego terminala wrocławskiego lotniska jest prosta w swojej konstrukcji. Daje poczucie przestrzeni i harmonii.

Do tego władze lotniska we Wrocławiu zadbały o wielojęzyczna obsługę kibiców przylatujących na Euro. Również terminal na lotnisku Poznań Ławica został przebudowany. Pojawiła się nowa sortownia bagażu ułatwiającą obsługę pasażerów. Również przebudowana została płyta lotniska. Z kolei gdańskie lotnisko Lecha Wałęsy zyskało w związku z Euro 2012 nowy terminal obsługi pasażerów.

Podczas Euro na lotnisku nie będzie tłoczno, bo po przebudowie terminal lotniska w Gdańsku może obsłużyć 7 mln pasażerów. Choć nie udało się całkowicie ukończyć portu lotniczego w Modlinie, to kibice przylatujący na Euro 2012 do Warszawy będą mieli możliwość lądownia w Modlinie samolotami czarterowymi.

Na Euro 2012 do Warszawy autostradą A2?

Być może na Euro do Warszawy uda dojechać się autostradą A2. Drogowcom udało się wylać asfalt na odcinku C porzuconym przez chińskiego wykonawcę. Na razie brakuje białych linii i znaków oraz barierek bezpieczeństwa.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: PKP
Data publikacji: 6.06.2012 12:35
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.