Architektura
ARCHITEKTURA
Euro 2012. Jak dojechac na Euro 2012

JAK DOJECHAĆ NA EURO? Lotniska, dworce i autostrady na Euro 2012

  • Komentarze

WARSZAWA WSCHODNIA. Nowy Dworzec Wschodni perła PKP

Dworzec Warszawa Wschodnia po remoncie to nowa wizytówka PKP. 

Fot: PKP

Jak dostać się na mecz otwarcia Euro na Stadion Narodowy? Na Euro 2012 udało się wyremontować lotniska i dworce. Być może przejezdna będzie autostrada A2. Zobacz lotniska, dworce i drogi na Euro 2012. Dowiedz się jak dojechać na Euro 2012 do Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Dworzec Wschodni, Dworzec Stadion, Stacja Okęcie

Zastanawiasz się jak dojechać na Euro do Warszawy? PKP z okazji piłkarskich mistrzostw odnowiło wiele dworców i stacji. Wyremontowany został dworzec we Wrocławiu. Poznań Główny odzyskał dawny blask. Również w Warszawie PKP zadbały o remont dworców. Na Euro można już skorzystać z wyremontowanego Dworca Wschodniego w Warszawie.

Dziś, nowa Warszawa Wschodnia to elegancki dworzec i przykład dobrej architektury. Wyremontowany Dworzec Warszawa Wschodnia zyskał zupełnie nową halę główną z kasami biletowymi i nowoczesną strefą pasażera. Wschodni został przeszklony, jest jasny i nowoczesny. Tuż obok Stadionu Narodowego wyremontowano dworzec Warszawa Stadion.

>>Polska - Grecja Stadion Narodowy. Co musisz zobaczyć na Euro 2012 w Warszawie?

To stąd kibice dotrą prosto na stadion. Odnowiony dworzec Stadion wyróżnia falisty dach, przypominający żagiel. Wykonany został z żelbetu, wspiera się na siedmiu przęsłach i wejście do tunelu. Tunel został wyłożony białymi kafelkami. Schody i posadzki wykonano z płyt betonowych. Nowa stylistyka Dworca Wschodniego koresponduje z architekturą Stadionu Narodowego. Dla kibiców przylatujących samolotami na warszawskie lotnisko oddano do użytku podziemną stację Okęcie. Stąd pociągiem można bez problemu dostać się do centrum Warszawy i dalej na Stadion Narodowy.

Lotniska na Euro. Wrocław, Poznań, Gdańsk

Kibice przylatujący na mecze Euro 2012 samolotami do Gdańska, Wrocławia i Poznania zostaną odprawieni w zupełnie nowych terminalach tych lotnisk. Na lotnisku we Wrocławiu, każdy kto odwiedza nowy terminal lotniska, podkreśla, że jego architektura robi naprawdę wrażenie. Hala nowego terminala wrocławskiego lotniska jest prosta w swojej konstrukcji. Daje poczucie przestrzeni i harmonii.

Do tego władze lotniska we Wrocławiu zadbały o wielojęzyczna obsługę kibiców przylatujących na Euro. Również terminal na lotnisku Poznań Ławica został przebudowany. Pojawiła się nowa sortownia bagażu ułatwiającą obsługę pasażerów. Również przebudowana została płyta lotniska. Z kolei gdańskie lotnisko Lecha Wałęsy zyskało w związku z Euro 2012 nowy terminal obsługi pasażerów.

Podczas Euro na lotnisku nie będzie tłoczno, bo po przebudowie terminal lotniska w Gdańsku może obsłużyć 7 mln pasażerów. Choć nie udało się całkowicie ukończyć portu lotniczego w Modlinie, to kibice przylatujący na Euro 2012 do Warszawy będą mieli możliwość lądownia w Modlinie samolotami czarterowymi.

Na Euro 2012 do Warszawy autostradą A2?

Być może na Euro do Warszawy uda dojechać się autostradą A2. Drogowcom udało się wylać asfalt na odcinku C porzuconym przez chińskiego wykonawcę. Na razie brakuje białych linii i znaków oraz barierek bezpieczeństwa.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: PKP
Data publikacji: 6.06.2012 12:35
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.