Architektura
ARCHITEKTURA

Jak zmieni się bryła SGH? – rozstrzygnięcie konkursów studenckich oraz rozmowy o architekturze i przestrzeni publicznej kampusu na Mokotowie

  • Komentarze

I nagroda w konkursie na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH

I nagroda w konkursie na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH

  • I nagroda w konkursie na Bramę Mokotowa - reprezentacyjną przestrzeń publiczną w bezpośrednim otoczeniu budynku SGH

Jak zmieni się bryła kampusu Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie? Dowiemy się na debacie o przestrzeni publicznej dotyczącej tej części Mokotowa. W poniedziałek, 28 kwietnia o godz. 17:30 odbędą się rozmowy o architekturze i otoczeniu kampusu SGH.


Rozstrzygnięto konkurs studencki na koncepcję rozbudowy bryły historycznego kampusu SGH, a także koncepcję tzw. Bramy Mokotowa – reprezentacyjnej przestrzeni publicznej, która ma być zlokalizowana w bezpośrednim otoczeniu budynku.  Debacie towarzyszyć będzie wystawa prac konkursowych studentów Politechniki Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w auli VII SGH na al. Niepodległości 162.

Rozmowy o architekturze i otoczeniu SGH będą dotyczyły m. in. tego, jak ukazać walory architektoniczne kampusu, co powstanie w miejscu budynku F, dlaczego kampus SGH może stać się Bramą Mokotowa – reprezentacyjną przestrzenią publiczną, a także jak zmieni się bezpośrednie otoczenie tego miejsca.

W konkursie studenckim na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH jury konkursowe przyznało I nagrodę zespołowi w składzie Paweł Paciorek, Aleksandra Sojka i Katarzyna Strzelecka. Natomiast w konkursie na koncepcję przekształcenia reprezentacyjnej przestrzeni publicznej tzw. Bramy Mokotowa I nagrodę przyznano zespołowi w składzie Anna Klochowicz, Jaśmina Michajłow i Paweł Wołejsza.

Zobacz wszystkie nagrodzone prace klik

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.