archirama.pl

Jak zmieni się bryła SGH? – rozstrzygnięcie konkursów studenckich oraz rozmowy o architekturze i przestrzeni publicznej kampusu na Mokotowie

Jak zmieni się bryła kampusu Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie? Dowiemy się na debacie o przestrzeni publicznej dotyczącej tej części Mokotowa. W poniedziałek, 28 kwietnia o godz. 17:30 odbędą się rozmowy o architekturze i otoczeniu kampusu SGH.

I nagroda w konkursie na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH

I nagroda w konkursie na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH


Rozstrzygnięto konkurs studencki na koncepcję rozbudowy bryły historycznego kampusu SGH, a także koncepcję tzw. Bramy Mokotowa – reprezentacyjnej przestrzeni publicznej, która ma być zlokalizowana w bezpośrednim otoczeniu budynku.  Debacie towarzyszyć będzie wystawa prac konkursowych studentów Politechniki Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w auli VII SGH na al. Niepodległości 162.

Rozmowy o architekturze i otoczeniu SGH będą dotyczyły m. in. tego, jak ukazać walory architektoniczne kampusu, co powstanie w miejscu budynku F, dlaczego kampus SGH może stać się Bramą Mokotowa – reprezentacyjną przestrzenią publiczną, a także jak zmieni się bezpośrednie otoczenie tego miejsca.

W konkursie studenckim na koncepcję rozbudowy zabytkowego kampusu SGH jury konkursowe przyznało I nagrodę zespołowi w składzie Paweł Paciorek, Aleksandra Sojka i Katarzyna Strzelecka. Natomiast w konkursie na koncepcję przekształcenia reprezentacyjnej przestrzeni publicznej tzw. Bramy Mokotowa I nagrodę przyznano zespołowi w składzie Anna Klochowicz, Jaśmina Michajłow i Paweł Wołejsza.

Zobacz wszystkie nagrodzone prace klik

Milena Glinojecka

Data publikacji: 25.04.2014 13:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!