archirama.pl

Jaka restauracja zostanie odmieniona w najnowszym odcinku „Kuchennych Rewolucji” Magdy Gessler? Jak wygląda?

Tym razem Magda Gessler bierze na warsztat krakowską restaurację „Samui”. Co to za miejsce i dlaczego potrzebna jest mu rewolucja warszawskiej restauratorki? Zajrzeliśmy do wnętrza retauracji "Samui", którą odwiedzi Magda Gessler.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Restauracja "Samui" znajduje się na ulicy Wiślnej w samym centrum zabytkowej części Krakowa, tuż przy Rynku Starego Miasta. Jest jedyną tajską restauracją w Krakowie. Lokalizacja nie zdziałała jednak cudów, bo zrozpaczony właściciel zmuszony był do ostatecznego kroku, by ratować podupadający lokal i wezwał na pomoc Magdę Gessler prowadzącą "Kuchennych Rewolucji".

Mimo, że pomysł na restaurację zrodził się z prawdziwej pasji do tajlandzkiego boksu, kuchni, wnętrz, smaków i zapachów, to nie przełożyło się to ani na liczbę, ani na zadowolenie gości. Po Krakowie krążą jednak opinie, że to wcale nie kuchnia stanowi największy problem „Samui”, ale to wystrój sprawia, że ryba w sosie curry staje w gardle.

>>Zobacz wnętrza warszawskich restauracji Magdy Gessler

Wśród negatywnych komentarzy, które można znaleźć na krakowskich forach najczęściej pojawiają te z zarzutami, że wystrój restauracji jest nijaki, niekonsekwentny, że właściciel nie może zdecydować się, czy chodzi mu o wnętrze tajskie, czy krakowskie.

W efekcie „Samui”, którą odwiedzi Magda Gessler została skrzywdzona brakiem zdecydowania. Ściany występują aż w trzech odsłonach: białe tynkowane ściany, ściany malowane na fioletowo oraz ściany surowe, z odkutymi miedzianymi cegłami.

Górna, główna sala dużo bardziej, niż piwnica odwołuje się do orientalnych inspiracji. Lampiony, miniaturowe drzewa, bogato zdobione poduszki i niskie stoliczki umożliwiające prawdziwie tajski sposób spożywania potraw, to bardzo trafione elementy. Do tego subtelne połączenie drewna i białego koloru. Ciekawe jakie zmiany wprowadzi Magda Gessler? bo może na kuchni się nie znamy ale z tego wnętrza można stworzyć coś naprawdę interesującego.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 17.04.2012 14:42

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!