Architektura
ARCHITEKTURA
Nowoczesny dom w Japonii według mA style architecs

Dom w stylu japońskim. Prostota i minimalizm wnętrza

 • Komentarze

Dom w stylu japońskim 1

Japoński dom pracowni mA-style architects to prostota i minimalizm w aranżacji wnętrza

Fot: mA-style architects
 • Dom w stylu japońskim 1
 • Dom w stylu japońskim 2
 • Dom w stylu japońskim 3
 • Dom w stylu japońskim 4
 • Dom w stylu japońskim 5
 • Dom w stylu japońskim 6
 • Dom w stylu japońskim 7
 • Dom w stylu japońskim 8
 • Dom w stylu japońskim 9
 • Dom w stylu japońskim 10
 • Dom w stylu japońskim 11

Japońskie przestrzenie mieszkalne od zawsze zachwycały harmonią z otoczeniem, naturalnością i wygodą użytkowania. Tak wygląda japońskie poczucie stylu XXI wieku. Nowoczesne, minmalistyczne i białe wnętrze w japońskim stylu.

Japoński styl w architekturze i wystroju wnętrz od zawsze fascynował świat zachodni. Łatwość z jaką Japończycy osiągają efekt harmonii i zespolenia z naturą, w każdej przestrzeni mieszkalnej, jakiej się dotykają, jest rzeczywiście gondy pozazdroszczenia. Dom zaprojektowany przez japońską pracownię mA style architects stanowi świetne potwierdzenie tego, że połączenie tradycji z nowoczesnością nie zawsze musi być małżeństwem z konieczności. Dom łączy w sobie klasyczne założenia stylu japońskiego z nowoczesną praktyką budowniczą.

Maksymalne wykorzystanie naturalnego oświetlenia, stąd ogromne powierzchnie przeszklone, stonowaną kolorystykę w odcieniach białego, czarnego, beżu i brązu, przestronność pomieszczeń i rezygnacja z tworzenia ciemnych, nieoświetlonych korytarzy, schowków i przedpokojów. Wszelkie wykorzystane meble są niskie i cechuje je prosta, minimalistyczna forma. Uwagę zwracają rośliny, które znalazły swoje miejsce już na pierwszym etapie aranżacji domu, co podkreśla doniosłą rolę roślinności w japońskim wystroju wnętrz.

>>Biały kolor we wnętrzach rządzi. Francuski pomysł na aranżację mieszkania

Dom mA style architects jest przykładem przestrzeni zen w nowoczesnym wnętrzu: świetnie uporządkowany, zharmonizowany, przestronny, jasny i bez zbędnych przedmiotów, które zakłócałyby przestrzeń. Dla Japończyków, dobre mieszkanie jest bowiem sztuką i kluczem do dobrego życia.

przeczytaj rowniez
 • Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu
  Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu

  Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej

 • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
  Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

  Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002

  Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej

 • PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno
  PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno

  Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: mA-style architects
Data publikacji: 20.07.2012 12:06
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.