Właścicielem wieżowca były dotąd austriackie firmy Warimpex i UBM. W środę poinformowały o pomyślnym zakończeniu negocjacji w sprawie sprzedaży budynku – informuje Gazeta Stołeczna. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku.
Charakterystyczna bryła
Wieżowiec ma charakterystyczną bryłę. Do połowy wysokości jego konstrukcja opiera się na filarze. Takie rozwiązanie wymusili okoliczni mieszkańcy, którzy obawiali się, że wieżowiec znacznie ograniczy dostęp światła słonecznego do ich mieszkań.
InterContinental mierzy 154 metry do dachu. Spośród wszystkich polskich wieżowców ma najgłębsze fundamenty – sięgają ponad 20 metrów wgłęb podłoża. Na jego 44. piętrze znajduje się niewielki basen, z którego podziwiać można panoramę Warszawy.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
