Architektura
ARCHITEKTURA
Spotkanie ze słynnym historykiem i krytykiem architektury

Joseph Rykwert odwiedzi Polskę. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym krytykiem architektury polskiego pochodzenia

  • Komentarze

Joseph Rykwert odwiedzi Polskę. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym krytykiem architektury polskiego pochodzenia

Joseph Rykwert

Fot: materiały prasowe
  • Joseph Rykwert odwiedzi Polskę. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym krytykiem architektury polskiego pochodzenia
  • Joseph Rykwert odwiedzi Polskę. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym krytykiem architektury polskiego pochodzenia

Joseph Rykwert odwiedzi Polskę. Wkrótce w księgarniach pojawi się również polska wersja najnowszej publikacji Josepha Rykwerta, Pokusa miejska. Przeszłość i przyszłość miasta.Pierwsze spotkanie z Josephem Rykwertem odbędzie się we wtorek 22 października w Warszawie.

Joseph Rykwert urodził się w Warszawie w 1926 roku i wyemigrował do Wielkiej Brytanii tuż przed wybuchem II wojny światowej. Jest autorytem w dziedzinie architektury uhonorowany Złotym Medalem Królewskim przez Royal Institute of British Architects, a jego uczniami byli między innymi Daniel Libeskind i Alberto Pérez-Gómez. Głównie zajmuje się genezą koncepcji urbanistycznych i humanizmem w przestrzeni miejskej, a jego tytuły są już od 50 lat są publikowane w różnych językach na całym świecie. Polska wersja najnowszej publikacji Josepha Rykwerta , Pokusa miejska. Przeszłość i przyszłość miasta, wejdzie na rynek 22 października bieżącego roku z inicjatywy Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Tego samego dnia w ramach promocji książki odbędzie się pierwsze spotkanie z autorem organizowane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach festiwalu Warszawa w budowie.

Historia miasta według Josepha Rykwerta

W książce autor przedstawia przekrój historii urbanistyki od czasów starożytnych po współczesne metropolie.  Wyjaśnia reguły kształtujące dzisiejsze miasta na podstawie popularnych gier: Monopolu i SimCity. Podczas spotkania o różnych aspektach przestrzeni miejskiej z Josephem Rykwertem rozmawiać będzie dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, prof. Jacek Purchla. Rozmowa będzie dotyczyć projektowania przestrzeni miejskiej zarówno z perspektywy historycznej, jak i architektonicznej, urbanistycznej i ekonomicznej.

Kolejne spotkanie z Josephem Rykwertem odbędzie się 25 października o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie .

Spotkania z Josephem Rykwertem

22 października 2013, godz. 18:00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3

25 października 2013, godz. 18:00, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25

 

przeczytaj rowniez
Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.10.2013 13:30
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.