Architektura
ARCHITEKTURA
Architekci z JSK. Czy mogą zaprojektować wszystko?

JSK ARCHITEKCI PROJEKTY. Najlepsi w projektowaniu stadionów. Kim są, co projektują?

  • Komentarze

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Biuro architektoniczne JSK Architekci w Polsce zasłynęli przede wszystkim z projektu Stadionu Narodowego w Warszawie. Jednak ich dorobek projektowy to nie tylko stadiony. Zobacz kim są i co projektują architekci z biura JSK!

Międzynarodowa współpraca przede wszystkim

Nie jest tajemnicą, że polska architektura musi jeszcze długo gonić te światową. Dlatego tez aby Polska mogła się rozwijać architektoniczne najlepiej jest nawiązywać współpracę z biurami z całego świata. Biuro JSK Architekci zostało założone przez Zbigniewa Pszczulnego oraz Mariusza Rutza. Zespół projektowy to ekipa międzynarodowa. Umiejętności pracowników wynikają przede wszystkim z doświadczenia, jakie zdobywali na rynkach, przede wszystkim, niemieckim i polskim.

Ciężko znaleźć dziedzinę, w której architekci biura JSK nie projektują. W portfolio biura znajdziemy projekty budynków zarówno biurowych, jak i mieszkalnych, centra handlowe, hotele, czy centra kongresowe. Jednak ostatnimi czasy nie możemy zaprzeczyć, że biuro JSK Architekci specjalizuja się przede wszystim w projektowaniu obiektów sportowych, w tym stadionów. Ciągle w pamięci mamy otwarte na EURO 2012: Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion Miejski we Wrocławiu. W pamięci Warszawiaków jest jeszcze otwarcie stadionu Legii w Warszawie (znane też jako Pepsi Arena). Na jednym z wykładów poświęconym architekturze XXL architekci zapowiedzieli, że starają się stworzyć projekt pływającego stadionu. Ma on powstać specjalnie na Mundial w 2034 roku. Jednak na chwile obecna jest to tylko pomysł i koncepcja.

>> Biuro APA Kuryłowicz & Associates najlepsze w Polsce?

Sami architekci z JSK podkreślają, że chcą tworzyć architekturę ponadczasową. Ten cel realizują przez wyjątkowa dbałość o szczegóły projektu i jakość jego realizacji. Wszystko to ma prowadzić do tego, że po latach ich architektura będzie nadal aktualna i zrozumiała. Jednak realizowane przez to biuro projekty każą zadać sobie pytanie, czy w architekturze są jeszcze jakiekolwiek ograniczenia.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 10.09.2012 12:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.