archirama.pl

Kameralność i elegancja architektury współczesnej. Nowe mieszkania w Rezydencji Mokotów

Marzysz o nowym mieszkaniu? Dom Development S.A., wiodący deweloper na polskim rynku, prowadzi obecnie budowę i sprzedaż mieszkań w nowoczesnym apartamentowcu – Rezydencji Mokotów. Łącznie powstaną 133 apartamenty. W ofercie są dostępne zarówno mieszkania małe, jak i bardzo duże, o powierzchni do 246 mkw. Planowane oddanie inwestycji do użytku to czwarty kwartał 2015 roku.

Rezydencja Mokotów będzie oddana do użytku już w 2015 roku

Rezydencja Mokotów będzie oddana do użytku już w 2015 roku

Fot: Dom Development

Rezydencja Mokotów: bryła budynku wykończona tradycyjnymi materiałami

    Rezydencja Mokotów powstaje u styku Alei Niepodległości i ul. Adama Naruszewicza w Warszawie, nieopodal stacji metra Wierzbno.Przed laty w miejscu powstawania budynku działało liceum św. Augustyna, w którym kształciło się wiele wybitnych osób ze świata mediów i polityki. Dlatego pamięć o szkole będzie utrwalona w Rezydencji Mokotów specjalną, pamiątkową tablicą. Projekt budynku nawiązuje swoim charakterem do ulic starego Mokotowa, a z drugiej strony – ma być nowoczesny, dostosowany do
potrzeb każdego mieszkańca. Bryła budynku jest prosta. Od Alei Niepodległości rezydencja ma wysokość od siedmiu do dziewięciu pięter. Wzdłuż ulicy Naruszewicza budynek stopniowo zmniejsza swoją wysokość i w pewnym momencie dorównuje wysokością okolicznym willom. W architekturze zewnętrznej części budynku postawiono na proste rozwiązania. Elewacje podzielono w pionie harmonijnymi wykuszami. W obiekcie zostaną ponadto zastosowane materiały wykończeniowe takie jak: piaskowiec na elewacji, drewniana stolarka okienna, duże, przeszklone powierzchnie okien oraz wygodne loggie i tarasy.

Ogrody i tereny zielone w Rezydencji Mokotów

Aby zapewnić mieszkańcom wygodę projektanci stworzyli w Rezydencji Mokotów duży ogród. Wewnętrzny dziedziniec to przestrzeń ze starannie ukształtowanym terenem, łącznie z elementami małej architektury. W ogrodach zasadzono kwiaty i zioła. Deweloper podkreśla poza tym, że posadził na terenie obiektu świdośliwy, które ładnie będą się prezentować wiosną. Apartamenty, które znajdują się na parterze, będą miały swoje ogródki. Jednak starannie zaprojektowane tereny zielone to nie jedyne rozwiązanie, które ma zapewnić komfort mieszkańców. W budynku przewidziano recepcję oraz miejsce, które może stać się miejscem spotkań – Pokój Klubowy. Architektura wnętrz będzie wykonana z prostych materiałów, takich jak drewno czy naturalny kamień. Dostęp do części mieszkalnej będzie kontrolowany monitoringiem i całodobowo chroniony.

Oferta i ceny mieszkań

W Rezydencji Mokotów powstaną 133 apartamenty o powierzchni od 45 mkw do 246 mkw. W ofercie będą dostępne także mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 30 mkw. Dla klientów, którzy poszukują większych mieszkań, na dwóch ostatnich piętrach budynku znajdą się ogromne penthausy o powierzchni do 246 mkw.  Przedział cenowy apartamentów w Rezydencji Mokotów kształtuje się od 10 400 do 19 500 zł/ mkw. Pod piętrami przeznaczonymi do mieszkania znajdzie się dwupoziomowa hala garażowa, w której znajdzie się 175 się miejsc parkingowych dla wszystkich mieszkań. Dla większych, rodzinnych apartamentów dostępne będą miejsca podwójne. Cena kształtuje się od 49 950 zł (miejsce pojedyncze) do 59 950 zł (miejsce rodzinne). W inwestycji znajdzie się również 8 lokali usługowych o powierzchni od 87 mkw. do 270 mkw. Projekt inwestycji Rezydencja Mokotów wykonała  pracownia K2 Architekci, natomiast prace budowlane prowadzi firma Erbud.


Agnieszka Ochenkowska

Autor: Dom Development
Zdjęcia: Dom Development
Data publikacji: 31.07.2014 14:32

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!