Architektura
ARCHITEKTURA
Nowoczesna bryła kamienicy na Woli

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania

  • Komentarze

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania
Fot: materiały prasowe
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-1.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-2.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-4.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-5.jpg

Bryła Kamienica Muranów to luksusowy budynek wielorodzinny, który powstanie na warszawskiej Woli przy skrzyżowaniu ulic Dzielnej i Pawiej. Zobaczcie wizualizacje projektu pracowni KAPS Architekci.

Nowoczesna bryła, która powstanie na Muranowie  będzie składała się z 90 mieszkań. Inwestorzy postawili na dwie grupy klientów. W kamienicy znajdą się mieszkania małe o powierzchni 30-40 mkw skierowane do osób poszukujących mieszkania pod inwestycje (np. w celu późniejszego wynajmu. Druga grupa lokali skierowana jest do klientów szukających mieszkania docelowego - są to duże dwupoziomowe apartamenty zaopatrzone w duże tarasy i balkony.

Budowa bryły kamienicy

Bryła Kamienicy Muranów powstanie na miejscu starej fabryki Kamlera, która została rozebrana przez poprzedniego inwestora. Architektura wielorodzinnego domu zaprojektowanego przez pracownię KAPS Architekci  zostanie połączona z dwoma juz istniejącymi budynkami, tak by zamknąć podwórko znajdujące się pomiędzy nimi. Inwestorem Kamienicy Muranów jest grupa Kay Investments będąca częścią Grupy Volumetric, firmy z hiszpańskim kapitałem działającej również w Rumunii i na Węgrzech. Mając na uwadze historyczne znaczenie miejsca, inwestor postanowił umieścić tablice pamiątkową upamiętniającą  kwaterę Dowództwa Armii Krajowej działającą tam w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.

Kiedy rozpocznie się budowa bryły?

Obecnie trwają rozmowy z Urzędem Dzielnicy o warunkach budowy bryły. Inwestor ma nadzieję na szybki przebieg rozmów. Po uzyskaniu zgody władz, zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestor optymistycznie mówi o planach rozpoczęcia budowy latem b.r. jednak w Warszawie okres oczekiwania na pozwolenie budowy może trwać nawet 2 lata. Jeśli budowa zacznie się w planowanym czasie, to kamienica powinna zostać oddana do użytku na przełomie 2014 i 2015 roku.

Ile kosztują mieszkania w Kamienicy Muranów?

Ceny mieszkań w kamienicy Muranów zaczynają się od 8,7 tys. i dochodzą nawet do 12 tys. za mkw. Najtańsze mieszkania będzie można kupić juz od 320 tys. Doliczając do tego 36,9 tys. za miejsce w podziemnym garażu oraz 5 tys. za komórkę lokatorską.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.