Architektura
ARCHITEKTURA
Nowoczesna bryła kamienicy na Woli

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania

  • Komentarze

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania
Fot: materiały prasowe
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-1.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-2.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-4.jpg
  • Bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-kay-investments/bryla-kamienica-muranow-kaps-architekci-key-investment-5.jpg

Bryła Kamienica Muranów to luksusowy budynek wielorodzinny, który powstanie na warszawskiej Woli przy skrzyżowaniu ulic Dzielnej i Pawiej. Zobaczcie wizualizacje projektu pracowni KAPS Architekci.

Nowoczesna bryła, która powstanie na Muranowie  będzie składała się z 90 mieszkań. Inwestorzy postawili na dwie grupy klientów. W kamienicy znajdą się mieszkania małe o powierzchni 30-40 mkw skierowane do osób poszukujących mieszkania pod inwestycje (np. w celu późniejszego wynajmu. Druga grupa lokali skierowana jest do klientów szukających mieszkania docelowego - są to duże dwupoziomowe apartamenty zaopatrzone w duże tarasy i balkony.

Budowa bryły kamienicy

Bryła Kamienicy Muranów powstanie na miejscu starej fabryki Kamlera, która została rozebrana przez poprzedniego inwestora. Architektura wielorodzinnego domu zaprojektowanego przez pracownię KAPS Architekci  zostanie połączona z dwoma juz istniejącymi budynkami, tak by zamknąć podwórko znajdujące się pomiędzy nimi. Inwestorem Kamienicy Muranów jest grupa Kay Investments będąca częścią Grupy Volumetric, firmy z hiszpańskim kapitałem działającej również w Rumunii i na Węgrzech. Mając na uwadze historyczne znaczenie miejsca, inwestor postanowił umieścić tablice pamiątkową upamiętniającą  kwaterę Dowództwa Armii Krajowej działającą tam w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.

Kiedy rozpocznie się budowa bryły?

Obecnie trwają rozmowy z Urzędem Dzielnicy o warunkach budowy bryły. Inwestor ma nadzieję na szybki przebieg rozmów. Po uzyskaniu zgody władz, zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestor optymistycznie mówi o planach rozpoczęcia budowy latem b.r. jednak w Warszawie okres oczekiwania na pozwolenie budowy może trwać nawet 2 lata. Jeśli budowa zacznie się w planowanym czasie, to kamienica powinna zostać oddana do użytku na przełomie 2014 i 2015 roku.

Ile kosztują mieszkania w Kamienicy Muranów?

Ceny mieszkań w kamienicy Muranów zaczynają się od 8,7 tys. i dochodzą nawet do 12 tys. za mkw. Najtańsze mieszkania będzie można kupić juz od 320 tys. Doliczając do tego 36,9 tys. za miejsce w podziemnym garażu oraz 5 tys. za komórkę lokatorską.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.